Novi šou Barselone pred 6.100 ljudi!

Najmanji teren i najmanje tribine u Primeri nisu bile dovoljna prepreka za "Blaugranu", koja je briljirala i bez Nejmara. Impresivni Mesi, neumorni Suarez i lagano "uklopljeni" El Hadadi.

Ni neobični uslovi za igru, najmanji teren i najmanji stadion u Primeri, nisu poremetili šampiona Španije, Evrope i sveta.

Najbolji sastav današnjice i bez suspendovanog Nejmara rutinski je nadigrao "hrabri mali" Eibar pred 6.100, što je tek nešto manje od punog kapaciteta "Ipurue".

U baskijskom gradiću koji ceo može da stane na prvi novi "Kamp Nou" stadiona u Barseloni bez da se gura: Eibar - Barselona 0:4 (0:2).

Nejmarova zamena danas, Munir El Hadadi, doveo je "Blaugranu" u vođstvo posle pravog pasa Luisa Suareza već u 8. minutu, potom je neverovatni Leo Mesi sam sve uradio u 41, baš kao i u 76. minutu kada je "bacio na zemlju" čuvara i naterao ga da odigra rukom u svom šesnaestercu, što je odmah potom kaznio novim pogotkom za 0:3.

"Tačku na i" stavio je Suarez prelepim golom u 84. minutu, kojim se primakao na pogodak zaostatka za Kristijanom Ronaldom u "pićići" trci za sezonu 2016/17. Suarezu je ovo bio 26. prvenstveni pogodak, ali šta tek reći za Mesija koji je jesenas bio skoro dva meseca van akcije zbog povrede kolena, ali koji se vratio u neverovatnoj formi.

Barselona je nastupila u sastavu Bravo – Alveš, Pike, Maskerano, Alba – Buskets, Alba, Turan – Mesi, El Hadadi, Suarez, a Enrike je u 80. minutu povukao s terena Turana, Pikea i Busketsa.

Računajući i dva gola danas, Argentinac je dao 23 gola na 25 mečeva od oporavka od povrede, bio je strelac na 18 različitih susreta, a samo dva puta dogodilo se da nije zabeležio ni gol, ni asistenciju - jednom u pobedi nad Realom od 0:4, što je bila njegova prva utakmica posle povrede, pa je igrao poslednja 34 minuta i jednom u remiju sa Espanjolom 0:0, a to je poslednja utakmica koju tim Luisa Enrikea nije dobio u Primeri.

Odigrana je 2. januara, a do danas prvak Španije vezao je 11. trijumfa u seriji.

Računajući od poslednjeg poraza upisanog ove sezone, sada već davnog 3. oktobra prošle godine, Enrikeov tim danas je odigrao 36. utakmicu bez da je morao da čestita rivalu, 30 je završeno pobedom katalonskog diva.

Čekajući ishod utakmice Valensija - Atletiko Madrid, Barselona je sakupila 11 bodova više od drugoplasiranih "atletija", koji bi kiksom večeras na "Mestalji" mogli i da proglase novog-starog prvaka Španije.

Eibar trenera Hozea Luisa Mendilibara nalazi se na 18. poziciji i u očajnoj seriji rezultata: četiri poraza u nizu, odnosno šest u poslednjih sedam kola.