BUNDES: Autogol prekinuo crnu seriju "apotekara"

Bajer iz Leverkuzana je u nedjelju stigao do 11. pobjede u Bundesligi zahvaljujući nespretnoj reakciji defanzivca Hamburgera Albina Ekdala - 1:0 (1:0).

"Apotekari" su dočekali HSV u ne pretjerano dobroj atmosferi s obzirom da su u njemačkom šampionatu povezali četiri utakmice bez pobjede, odnosno sa samo jednim osvojenim bodom, pa im je pobjeda bila imperativ ukoliko su željeli da ostanu u trci za plasmanom u evropska takmičenja.

I u tome su uspjeli zahvaljujući protivničkom fudbaleru!

Švedski defanzivac Albin Ekdal je nespretno reagovao u 18. minutu i pogodio vlastitu mrežu za 1:0 "apotekara".

U nedjelju su izuzetno raspoloženi bili golmani oba tima Bernd Leno kod domaćina i Rene Adler kod gostiju, odbranivši barem po dvije, tri stopostotne šanse za promjenu rezultata, pa je Bajer stigao do sedmog mjesta na tabeli, preskočivši Volfsburg.

Ono što je još obilježilo dvoboj na "Baj areni" bila je "neviđena" glupost hrvatskog fudbalera iz Leverkuzena Tina Jedvaja u sudijskoj nadoknadi.

Mladi Hrvat je u 96. minutu za ukupno 60 sekundi dobio dva žuta kartona od arbitra Kristijana Dingerta i morao je nešto ranije u svlačionicu!

Ovo je bio drugi crveni karton Jedvaja pošto je prije samo tri dana morao ranije "pod tuš" i u utakmici sa Viljarealom u Ligi Evrope.