Na današnji dan: Robi sa Autokomande (VIDEO)

Pre tačno 26 godina postignut je jedan od najlepših golova u "večitim derbijima".

Robert Prosinečki gol sa Autokomande u vjeitom derbiju Izvor: MN PRESS

Prekid za Crvenu zvezdu na levoj strani Partizanove polovine. Bliže centru nego kaznenom prostoru.

Kratko dodavanje do Roberta Prosinečkog, koji kreće u sredinu pa staje. Vraća se nazad. Pa opet kreće napred. Ponovo staje. Vraća se nazad, pa "lomi kolenima" levo i desno, a onda gura loptu na desnu stranu i na iznenađenje svih na stadionu, čak i svojih saigrača, šutira!

Lopta preleće 30 metara i preko ruke Gorana Pandurovića završava u daljem uglu Partizanovog gola.

"Gol sa Autokomande", kako ga zovu navijači Crvene zvezde.

...

Bio je to pogodak za 2:0 u 19. minutu 86. "večitog derbija", igranog na stadionu Partizana. Bio je to, i ostao, jedan od najlepših golova ikada u duelima Crvene zvezde i Partizana i zato ga se vredi podsetiti svakog 16. marta.

Pre Prosinečkog, mrežu crno-belih već u 10. minutu zatresao je Darko Pančev, a rezultat 2:0 ostao je do kraja utakmice.

Jednom prilikom, Prosinečki se javno osvrnuo na "naziv" tog pogotka - "Gol sa Autokomande"

"Tako su navijači Zvezde proglasili taj gol, jer je sigurno bio jako dalek, sa 30 metara, pa su ga u žargonu prozvali da je sa Autokomande. Drag mi je", nasmejao se ljubimac navijača Zvezde.