Viljareal uplašio Barsu pred "El Klasiko"

"Žuta podmornica" odigrala savršeno drugo poluvreme i čak bila blizu trijumfa. Meč obeležilo i loše suđenje. Novi poraz Valensije.

Sjajan meč na "Madrigalu"!

Nisu česte utakmice na kojima vidimo da Barselona ispusti dva gola prednosti, a posebno to da je primorana da se grčevito brani. To su uspeli momci trenera Marselina i pošteno zabrinuli Barsu pred "El Klasiko" 2. aprila, nakon pauze za prijateljske utakmice nacionalnih selekcija.

VILJAREAL - BARSELONA 2:2 (0:2)

Nekoliko dana nakon eliminacije Arsenala, odnosno Leverkuzena, dva tima su se susrela u 30. kolu Prmere i zasigurno zabavila navijače. Po dva gola u svakom od poluvremena su bila za svačiji ukus, a Vilareal čak nije bio daleko i od potpunog preokreta.

Na kraju od 0:2 do 2:2!

Meč su obeležile i sporne sudijske odluke. Đerar Pike je dva puta igrao rukom u svom šesnaestercu, za šta Viljareal nije "nagrađen" penalom, dok je na drugoj strani bio sporan dosuđeni penal nad Nejmarom i nedosuđeni nad Mesijem. U finišu utakmice domaći su tražili i penal nad Adrijanom, ali čini se da nije bilo osnova za to.

A, kako je Barsa došla do laganog vođstva?

Prvo je Ivan Rakitić u 20. minutu iskoristio grešku golmana Asenha. Izvela je Barselona slobodan udarac sa velike udaljenosti, a golman Asenho je loše procenio let lopte i Rakitić je u mrežu pospremio "ničiju" loptu.

Dok je do prednost od 2:0 doveo Brazilac Nejmar koji je u 41. minutu bio precizan iz penala. Zanimljivo je da je Lionel Mesi zbog velikog broja promašaja ove sezone "dopustio" Nejmaru da ipak on izvede...

Viljareal je bio znatno opasniji u nastavku.

"Njihov" Denis Suarez je u 57. minutu neustrašivo krenuo ka golu Klaudija Brava, a nakon što je golman iz Čilea kratko odbio loptu, na nju je iz drugog plana natrčao Sedrik Bakambu, napadač iz Konga koji igra sjajno ove sezone.

U narednih 180 sekundi - panika! Šanse su nakon grešaka Barse imali Bakambu, Samu Kastiljeho i Bejli. I ništa...

Potom su se šanse ređale na drugoj strani. Nejmar je ušao sa desnog krila u sredinu, napravio nekoliko lažnjaka, ali je Serhio Asenho sjajno intervenisao, da bi se nekoliko sekundi kasnije istakao i Bejli sa požrtvovanom reakcijom posle šuta Roberta.

Delovalo je da se Barsa "resetovala", ali u 63. minutu je Viljareal izveo korner sa desne strane, a posle "rvanja" Roberta Soldada i Žeremija Matjea - Francuz je smestio loptu u sopstvenu mrežu.

Barselona ima 13 bodova prednosti u odnosu na Real Madrid i utakmicu više, a u narednom kolu igra se i "El Klasiko" na "Kamp Nou".