Milan - Lacio, sve stalo u 15 minuta

Remi na "San Siru" u posljednjem meču 30. kola Serije A. Senad Lulić isključen.

Milan i Lacio podijelili su bodove na "San Siru" odigravši 1:1, a oba gola postignuta su na samom početku utakmice.

Malo ko je tada očekivao da se mreže više neće tresti...

Tim Siniše Mihajlovića bio je bliži trijumfu. Osim gola, dva puta je Đakomo Bonaventura pogodio okvir gola, pa na kraju gosti mogu biti zadovoljniji osvojenim bodom.

MILAN - LACIO 1:1 (1:1)

Lacio je bolje otvorio susret i poveo već u 9. minutu. Lukas Bilja ubacio je loptu iz kornera, a usamljenom Marku Parolu nije bilo teško da glavom savlada nemoćnog Đanluiđija Donarumu.

Nije dugo trajalo slavlje Lacijala. Šest minuta nakon vodećeg gola gostiju, Luiz Adrijano sa zemlje je asistirao Karlosu Baki, koji majstorski pogađa za 1:1. Sjajni Kolumbijac ovim golom izjednačio se na drugom mjestu najboljih strijelaca lige sa Paolom Dibalom. Napadači Juventusa i Milana postigli su po 14 golova, čak 13 manje od vodećeg golgetera Serije A Gonzala Iguaina, koji je i danas bio precizan u duelu sa Đenovom.

Dobru šansu za potpuni preokret "rosoneri" su imali u 37. minutu, ali je Bonaventura uzdrmao prečku.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika. Lacio se zatvorio, ali je opasno zaprijetio u 66. minutu. Senad Lulić uposlio je Felipe Andersona, ali je golman Milana fenomenalno reagovao i pokazao kvalitet koji ga krasi.

Samo dva minuta kasnije idealna prilika na drugoj strani. Bonaventura ponovo nije imao sreće. Golman Lacija Federiko Marketi uz pomoć stative spasio je svoj gol.

Ulaskom Marija Balotelija petnaestak minuta prije kraja susreta, pojačan je pritisak ka golu Rimljana, ali ni to nije pomoglo Milanezima da dođu do sva tri boda.

U redovima gostiju svih 90 minuta na terenu proveo je Milan Biševac, Filip Đorđević je u 79. minutu ušao u igru, dok Sergeja Milinkovića-Savića nije bilo ni na klupi.

Bh. reprezentativac Senad Lulić isključen je u 84. minutu zbog dva žuta kartona, pa su "nebeskoplavi" posljednjih desetak minuta odigrali sa igračem manje.