Sede jedan do drugog, ali nisu se razumeli...

Pomalo bizarna situacija sa utakmice Severna Irska - Slovenija. "Nije me čuo", kaže Katanec.

Ni Slovencima, poput nas, ne ide u fudbalu.

Nisu otišli na EURO, doduše borili su se do poslednjeg časa za razliku od "orlova", a u poslednjih godinu i "kusur" dana uspevaju da pobede samo reprezentacije iz reda baš slabih. Takođe, poput ekipe Radovana Ćurčića.

No, ono što se ni našem stručnom štabu nije dogodilo – dogodilo se šefu "zmajčeka" Srećku Katanecu prethodne večeri tokom prijateljske utakmice sa jednim od učesnika Evropskog prvenstva u Francuskoj ove godine, Severnom Irskom.

Irci su pobedili 1:0 golom Vašingtona u 41. minutu, posle duge lopte Kerola i dva jaka remplovanja koja su poslala slovenačke defanzivce na travu, a loptu u mrežu. Nakon što je Evans faulirao Cesara u svom šesnaestercu, dosuđen je penal, koji je Kerol odbranio Novakoviču.

Međutim, ovaj kratak izveštaj iz Belfasta posvećen je pre svega situaciji koja se dogodila par minuta pre Novakovičevog promašaja sa bele tačke. Kako je meč bio prijateljskog karaktera, selektori su imali pravo na po šest izmena i u tom haosu Katanec je zatražio da vezista Omonije, Kirm, zameni vezistu Kjeva, Birsu.

Minut kasnije, video je kako teren napušta napadač Verbič. Pri rezultatu 1:0 za rivala...

"Nije me dobro čuo", rekao je Katanec novinarima, zaprepašćenim izmenom.

Dakle, asistent selektora nije dobro čuo i shvatio je da bi iz igre trebalo da izađe Verbič, a ne Birsa.

"Moj asistent me očigledno nije učio. Znam šta sam rekao", ponovio je Katanec, koji je tvrdio da mu namera nije bila da pojačava vezni red.

Inače, sede jedan pored drugog na klupi.