Ludnica: Dva gola Mitrovića, Njukasl ispada u 93!

Neverovatna utakmica na "Kerou roudu". Mitrović dva puta vraćao Njukasl u život, imao zicer za 2:3 u 90. minutu i onda pao na kolena kao i ostali igrači kada je Olson doneo, izgleda, Noriču opstanak!

Aleksandar Mitrović postigao je tri gola u dva uzastopna duela Njukasla sa direktnim rivalima za opstanak!

Pre FIFA pauze pogodio je mrežu Sanderlenda i spasao crno-bele poraza kod kuće od najvećeg rivala, a danas je dva puta tresao mrežu Noriča na "Kerou roudu" i, nakon što je promašio zicer za het-trik i 2:3 u 90. minutu, pao je na travu kao i svi njegovi saigrači...

Švedski štoper Martin Olson postigao je gol u 93. minutu i, sasvim izvesno, sačuvao premijerligaški status "kanarincima", a "svrake" poslao u Čempionšip, nakon što se klub sa "Sent Džejms parka" ekspresno vratio u elitu u sezoni 2009/10.

Izvor: MONDO

Norič - Njukasl 3:2 (1:0) u jednom od mečeva sezone u Premijer ligi.

Menadžer crno-belih Rafael Benitez ubacio je Mitrovića u igru u 62. minutu umesto bledog Vernona Anite i ovaj mu se zahvalio sa dva gola za pola sata na terenu, ali nije vredelo s obzirom na tragikomične reakcije odbrane Njukasla i dva zaista precizna šuta sa kojima treći golman ekipe, Karl Darlou, nije uspeo da se izbori.

Zeleno-žuti, prvi tim iznad crte, sada imaju 31 bod, četiri više od Sanderlenda koji je danas remizirao 0:0 sa Vest Bromvič Albionom i šest više od Njukasla, s tim da Norič ima i meč više od rivala sa severo-istoka. Prežaljena Aston Vila je poslednja sa 16 bodova.

Mitrović je ove sezone postigao osam prvenstvenih golova na 27 utakmica, uz dve asistencije, ali videćemo hoće li njegovo buđenje u delu sezone kada Njukasl novog menadžera Rafaela Beniteza mora da juri pobede u svakom kolu na kraju doneti i spas šestostrukim prvacima Engleske.