Valensija - novi trener, stare navike

"Slepi miševi" vodili, pa izgubili...

Fudbalerima Valensije nije pomogla promena trenera, pošto je ekipa izgubila od Las Palmasa 1:2 i tako pretrpela četvrti uzastopni prvenstveni poraz.

Valensija je ove nedelje otpustila Garija Nevila zbog loših rezultata, a ekipu je privremeno preuzeo Pako Ajestaran, ali to nije pomoglo "slepim miševima", koji su poveli u 3. minutu golom Rodriga, posle greške odbrane domaćih.

Od tog trenutka se igralo uglavnom na sredini terena, a Las Palmas je izjednačio iz penala u 50. minutu. Jedanaesterac je dosuđen kada je Havi Fuego faulirao rivala u svom šesnaestercu, a najstrožu kaznu sigurno je izveo Džonatan Vijeira.

Domaćin je za pobedonosi gol imao sreće, jer je Škodran Mustafi u 63. minutu postigao autogol, kada je neuspeošno probao da blokia šut protivničkog igrača, ali je samo promenio smer lopti i poslao je u svoju mrežu.

Las Palmas je preskočio svog današnjeg rivala i popeo se na 11. mesto sa 36 bodova. Valensija je 15 sa 34, šest više od ekipa koje se bore za opstanak.