Poraz Đurovskog na debiju, Zrinjski na vrhu

Mostarski Zrinjski je slavio u Istočnom Sarajevu nad Slavijom (0:1), dok je Široki Brijeg odnio bodove iz Doboj-Kaknja u nedjeljnim utakmicama 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Slavija - Zrinjski 0:1, Mladost - Široki Brijeg 1:2 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Jedini pogodak na utakmici "pao" je već u 40. sekundi kad je mrežu "sokolova" pogodio Goran Zakarić, za kako se na kraju ispostavilo novu pobjedu "plemića".

Utakmica u Istočnom Sarajevu nije bila pretjerano zanimljiva, ali bilo je šansi na obje strane.

Ipak, finiš prvog poluvremena obilježio je sudar defanzivca Slavije Nemanje Pušare i golmana Zrinjskog Gorana Karačića poslije kojeg je čuvar mreže mostarske ekipe izgubio svijest. Na sreću, brzo je došao sebi i nastavio utakmicu.

Karacic se onesvijestioby redakcija1

U nastavku je najagilniji u redovima "sokolova" bio Nemanja Bošković, koji je propustio najbolju priliku za izjednačenje u 66. minutu. Odlično se snašao u šesnaestercu i šutirao sa desetak metara, međutim, još bolje je reagovao golman Mostaraca Goran Karačić.

Mogli su i "plemići" da u 82. minutu ovjere pobjedu, čak je Ognjen Todorović prevario i zaobišao čuvara mreže Mladena Lučića, ali je defanzivac Slavije Zoran Marušić izbacio loptu sa gol linije.

Ekipa Vinka Marinovića se 15. trijumfom ove sezone vratila na lidersku poziciju na tabeli sa istim brojem bodova kao i drugoplasirana Sloboda iz Tuzla, ali uz nešto bolju gol razliku.

Na drugoj strani, na klupi Slavije je neuspješno debitovao legendarni fudbaler Crvene zvezde i Partizana, Milko Đurovski.

Slavija: Lučić, Marušić, Spalević, Bošković, Pušara, Vejinović, Simović, Arsenijević, Barić, Marković, Kartal.

Zrinjski: Karačić, Čolić, Graovac, Katanec, Stojkić, Petrak, Žeravica, Arežina, Zakarić, Filipović, Mešanović.

U posljednjoj utakmici 23. kola Široki Brijeg odnio je cijeli plijen iz Doboj-Kaknja, uprkos zaostatku od jednog gola još u ranoj fazi utakmice.

Mladost je imala prednost od 9. minuta, kada je gol postigao Haris Dilaver, ali su Širokobriježani do odlaska na odmor preko Borisa Pandže uspjeli da izjednače.

Mladost DK - Siroki Brijeg 1-0 (Dilaver)by redakcija1

Mladost DK - Siroki Brijeg 1-1 (Pandza)by redakcija1

Potpuni preokret uslijedio je u drugom poluvremenu, kada je Ivan Krstanović u 67. minutu pogodio sa "bijele tačke" za 1:2.

Mladost DK - Siroki Brijeg 1-2 (Krstanovic)by redakcija1