Marsijal doneo, De Hea sačuvao!

Mančester junajted ponovo pobedio minimalnim rezultatom i ostao u trci sa gradskim rivalom Sitijem i Vest Hemom.

Luj van Gal je sredinom februara posle poraza od Sanderlenda priznao da je plasman u Ligu šampiona praktično nedostižan cilj, ali četiri pobede u narednih pet kola, naravno i kiksevi konkurenata, učinili su Mančester junajted legitimnim kandidatom za povratak u elitu "starog kontinenta".

Novi korak u tom pravcu "crveni đavoli" su prešli u nedelju popodne, savladavši Everton na Old Trafordu - 1:0 (0:0).

Četvrtoplasirani Mančester siti i dalje "beži" samo jedan bod, a čini se da je ključno za Junajted gostovanje Totenhemu narednog vikenda, jer posle toga ima tri vezane utakmice na svom terenu (Aston Vila, Kristal Palas, Lester).

Gol odluke protiv Evertona je u 54. minutu postigao Antoni Marsijal, kada je na drugoj stativi sačekao centaršut 18-godišnjeg Holanđanina Timotija Fosu Mensaha, koga je Van Gal na poluvremenu uveo umesto Markosa Roha.

Svih 90 minuta vodila se ravnopravna borba, a gostujući tim u nekoliko navrata nije imao sreće da izjednači rezultat.

Štoper Fil Jagielka je u 56. minutu posle kornera uzdrmao prečku, a u 83. minutu mu je David de Hea, opet posle kornera, fenomenalno odbranio jak šut sa samo pet metara.

Junajted opet nije blistao, i dalje je daleko najneefikasniji od prvih šest timova na tabeli Premijer lige (39 golova na 31 utakmici), međutim, Van Galova nekompletna četa marljivo skuplja bodove i na kraju sav taj trud možda i dobije svoj puni smisao...

Izjave dvojice stratega bile su u sličnom tonu. Složili su se da je Everton igrom zaslužio bar nerešeno.

"Danas smo bili srećniji tim. Nismo igrali dobro, nedostajalo nam je svežine i ovo je na neki način 'ukradena' pobeda", konstatovao je Van Gal.

"Želimo navijačima da pružimo uživanje, ali umesto u našoj igri, mogli su da uživaju u tenziji do poslednjeg minuta. Da smo danas izgubili, pobeda nad Mančester sitijem u prošlom kolu bila bi potpuno bezvredna", dodao je Van Gal.

"Nije trebalo da izgubimo. Bila je to jedna od onih utakmica, u kojima pobednika odlučuju sitni detalji. Recimo, ta naša prečka", vajkao se menadžer Evertona Roberto Martinez i primetio da je razlog njihovog lošeg položaja na tabeli neadekvatan učinak u mečevima kod kuće.