Inter vodio, crvenio, pa izgubio

Torino je zabilježio veliku pobjedu na „Đuzepe Meaci“ u pretposljednjoj utakmici 31. kola Serije A ugasivši praktično sve nade Intera da se može domoći željenog trećeg mjesta i plasmana u Ligu šampiona.

A nije tako izgledalo poslije prvih 45 minuta meča.

Milanski tim je u prvom dijelu bio dominantniji i već u 17. minutu stigao do vođstva nakon što je zbog igranja rukom u kaznenom prostoru Emilijana Moretija, dosuđen jedanasterac, a sa „bijele tačke“ siguran je bio kapiten Intera Mauro Ikardi - 1:0.

Do odlaska na odmor u poluvremenu, ekipa Roberta Manćinija je kontrolisala i igru i rezultat, ali nije uspjela da stvori neku stopostotnu šansu i eventualno ugrozi golmana Torina Danijelea Padelija.

U nastavku su gosti krenuli mnogo odlučnije i već u 52. minutu Andrea Beloti je zaprijetio Samiru Handanoviću, međutim, slovenački čuvar mreže je spriječio izjednačenje.

Ipak, golman Intera nije ništa mogao tri minuta kasnije, kad je Maksi Lopez uposlio Kristijana Molinara, a ovaj iskosa s lijeve strane udarcem „iz prve“ pogodio suprotan ugao - 1:1.

u

Poslije egala, u 57. minutu Inter je ostao sa deset igrača na terenu poslije isključenja Mirande zbog veoma „ružnog“ faula koji nije ignorisao sudija Marko Gvido pokazavši Brazilcu put u svlačionicu.

Brojčanu prednost Torino je iskoristio u 72. minutu i to iz sumnjivog penala koji je „skrivio“ Juto Nagatomo i zaradio direktan crveni karton što je domaćina ostavilo s devet igrača u polju!

Sa „kreča“ je pogodio Andrea Beloti za preokret i pobjedu gostiju kojom su krenuli ka sredini tabele.

Inter je zabilježio prvi poraz na svom stadionu poslije skoro tri mjeseca i neuspjeha protiv Sasuola (0:1).