PLBiH: Bekić donio tri boda Sarajevu

Amer Bekić bio je dvostruki strijelac u pobjedi Sarajeva 2:1 nad Radnikom na Koševu.

PLBiH 24 kolo Sarajevo - Radnik 2:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan

Posljednji meč 24. kola Premijer lige BiH odigrali su Sarajevo i Radnik na Koševu, a slavio je domaći rezultatom 2:1.

Duel dvije ekipe iz vrha tabele odlučio je Amer Bekić koji je postigao oba gola za bordo tim i tako mu donio sva tri boda kojima je Sarajevo preskočilo Široki Brijeg i Željezničar na tabeli.

Radnik se uglavnom branio, a njihov bunker probijen je u 33. minutu kada je Rustemović centrirao, a Amer Bekić odlično skočio i poslao loptu u mrežu Asmira Avdukića.

Imalo je Sarajevo inicijativu, međutim ne i izgledne šanse kojima bi uduplalo prednost pred odlazak na odmor.

Domaći fudbaleri stigli su do drugog gola u 66. minutu, a strelac je ponovo bio Bekić. Akciju je počeo Duljević, Benko je odlično probio u šesnaesterac i ubacio za Bekića, kojem poslije loše reakcije odbrane Radnika nije bilo teško da pospremi loptu u gol.

Do finiša utakmice nije bilo uzbuđenja, a onda u posljednjim sekundama drama na Koševu.

Prvo je Maksimović u 89. minutu imao dobru priliku, međutim, šutirao je pored gola.

U posljednjem minutu utakmice Radnik je smanjio na 2:1. Strelac je bio Dino Beširović poslije dobrog centaršuta sa desne strane. Bio je to njegov prvi gol ove sezone, a ujedno i prvi šut Radnika u okvir gola na ovom meču.

Bijeljinci nisu uspjeli u sudijskoj nadoknadi da eventualnim golom izbjegnu peti poraz u nizu od Sarajeva.

Trener Sarajeva Almir Hurtić tako je upisao petu pobjedu na klupi Sarajeva, uz impresivnu gol-razliku 11:1.