Efikasno kolo i pobede "fenjeraša"

Efikasno kolo i pobede "fenjeraša" Izvor: MN PRESS

Bilo je poznato ko će uoči poslednjeg kola tzv. preliminarne faze Superlige u plej-of, a ko u plej-aut, ali su mnogi timovi želeli da se "obezbede" novim bodovima pred podelu "plena" koja sledi u završnoj fazi takmičenja.

U poslednjem kolu čak 20 golova!

Najzanimljivije je bilo u Novom Sadu gde je domaća Vojvodina nastavila dobar niz rezultata.

Trener Vojvodine Nenad Lalatović govorio je kako je "zaustavljanje niza Crvene zvezde" pomoglo ekipi da se stabilizuje, pa su nakon pobede nad Radničkim savladali i Voždovac pred svojim navijačima - 2:1. Strelci su u prvom poluvremenu bili Dejan Meleg i Danilo Sekulić, na asistenciju nekadašnje nade Ajaksa, da bi u 62. minutu Nenad Marinković postavio konačan rezultat.

Vojvodina je tom pobedom "skočila" na tabeli, pa će u prvom kolu nastavka biti domaćin Radničkom iz Niša koji je neočekivano poražen od "fenjeraša" Rada - 2:0.

Još jedna pobeda "fenjeraša" bila je u Jagodini gde je domaći tim golom Lečića pobedio Javor, koji će kao "lider" predvoditi "plej-aut" fazu Superlige.

Novi Pazar je kao domaćin savladao Radnik iz Surdulice 2:0, a gostjući tim je u prošlom kolu i definitivno potvrdio učešće u plej-ofu. Čukarički je sa dva gola Pavlovića "tukao" Spartak iz Subotice, dok je Metalac bio bolji od OFK Beograda 3:1.