Inzagi debitovao, Klose pogađao, navijači divljali

U pretposljednjem meču 32. kola Serije A Lacio slavio na gostovanju Palermu. Navijači divljali po gradu i na stadionu.

Simone Inzagi naslijedio je Stefana Piolija na klupi Lacija nakon poraza od Rome i u debiju došao do pobjede protiv Palerma u gostima 3:0. Lacio je tek drugi put ove sezone do pobjede došao ne primivši gol.

U sastav je nekadašnji napadač Lacija vratio iskusnog Miroslava Klosea, a ovaj mu je vratio na najbolji mogući način. Postigao je dva gola.

Najboji strijelac u istoriji svjetskih prenstava pokazao je da i u 38. godini ima magije u njegovim nogama. Za samo pet minuta postigao je dva gola na gostovanju Palermu.

Prvi gol Klose je postigao u 10. minutu. U svom stilu najbolje se snašao u petercu domaćina nakon kornera.

...

Drugi je pet minuta kasnije. Ponovo je u petercu Klose bio najsnalažljiviji i ovaj put glavom je doveo svoj tim u vođstvo 2:0.

...

Felipe Anderson je u igru ušao u drugom poluvremenu i iz prvog kontakta postigao treći gol za Lacio i riješio pitanje pobjednika.

...

U ekipi Lacija od prvog minuta nastupili su reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić i Milan Biševac nekadašnji reprezentativac Srbije. Lulić je igrao do 76. minuta.

Filip Đorđević ušao je u ugru u 79. minutu umjesto Klosea, dok je Sergej Milinković Savić meč odgledao s klupe.

Meč na Renzo Barberi imao je krvav uvod.

Navijači dva tima žestoko su se sukobili u centru Palerma kada su domaći navijači opkolili grupu navijača rimskog kluba koji su sjedili u kafiću u jednoj od glavnih ulica u gradu.

Twitter Embed Code

Došlo je do žestokog okršaja, letjele su flaše, stolice, stolovi, a italijanski mediji prenose da su u sukobu povrijeđene tri osobe.

Tuču je prekinula policija, a prema nezvaničnim informacijama uhapšeno je pet navijača Palerma.

Tuča navijača Palerma i Lacija

Navijači domaćih nisu bili mirni ni na stadionu. U sukubu su sa predsjednikom Palerma Mauricijom Zamparinijem, te su nezadovoljstvo iskazivali prekidom meča bakljadama, a zapaljen je i jedan dio tribine.

Meč je 59. minutu prekinut zbog ubacivanja topovskog udara domaćih navijača u teren, odnosno u šesnaesterac Lacija.  Nakon mini sastanka sudije Đervazonija sa kapitenima odlučeno je da se meč nastavi poslije pet minuta.