Engleskinje slavile u Zenici (FOTO)

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pred 1.500 navijača u Trening centru NS/FS BiH u Zenici odigrala je odličan meč protiv treće ekipe svijeta Engleske, ali je na kraju poražena sa 0:1.

Dobru priliku reprezentivke BiH imale su u 19. minutu.

Lidija Kuliš izvela je slobodan udarac sa desne strane, uz samu aut liniju, ali na njen ubačaj zakasnila je Milena Nikolić.

Prije toga i Engleskinje su nakon jednog prekida pogodile prečku. Antonela Radeljić je u 40. minutu  pokušala udarcem iz okreta sa ivice šesnaesterca da pogodi mrežu Karen Bardsley, ali je lopta otišla pored gola.

Minut poslije Eniola Aluko je iz dobre pozicije pogodila golmana domaćeg tima, Alminu Hodžić.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena, nakon prodora u kazneni prostor bh tima Gemma Davison šutirala je pored gola.

U 86. minutu nakon gužve u  kaznenom prostoru najbolje se snašla Karen Carney, te je uspjela da postigne pogodak za pobjedu Engleske.

Reprezentativke BiH kvalifikacije nastavljaju 6. juna kada će gostovati u Estoniji.

Bosna i Hercegovina-Engleska 0:1 (0:0)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Simona Ghisletta (Švajcarska). Pomoćnici: Emilie Aubry, Linda Schmid (Švajcarska). 4. sudija: Merima Homarac (BiH).

Golovi: 0:1 Karen Carney (86'). Žuti kartoni: Aida Hadžić (BiH)

Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Marija Aleksić, Melisa Hasanbegović, Lidija Kuliš (84. Amna Lihović), Amira Spahić, Alisa Spahić, Anđela Šešlija (90. Alma Hadžić), Aida Hadžić, Zerina Piskić, Antonela Radeljić, Milena Nikolić. Selektor: Samira Hurem.

Engleska: Karen Bardsley, Alex Scott (85. Toni Duggan), Alex Greenwood, Jordan Nobbs, Steph Houghton, Casey Stoney (67. Lucia Bronze), Gemma Davison, Fara Williams (67. Francesca Kirby), Eniola Aluko, Jill Scott, Karen Carney. Selektor: Mark Sampson.