Het-trik Aguera na Stamford bridžu

Argentinac Serhio Aguero je najzaslužniji za ubjedljivu pobjedu Mančester sitija nad Čelsijem u Londonu - 0:3 (0:1).

Osokoljeni plasmanom u polufinale Lige šampiona, Siti je protutnjao kroz London - 0:3.

U prvom dijelu, Čelsi je imao terensku inicijativu i preko Pedra prvi zaprijetio u šestom minutu, ali je udarac španskog veziste izblokiran.

Iako je lopta bila više u nogama londonskog kluba, gosti iz Mančestera su bili mnogo opasniji i samo golmanu Tibou Kurtoi mogu da zahvale što šutevi Kevina de Brujnea i Samira Nasrija u 24. i 27. minutu nisu rezultatirali vođstvom izabranika Manuela Pelegrinija.

Međutim, u 33. minutu ni odlični belgijski čuvar mreže nije mogao da spriječi pogodak u 33. minutu -munjevita kontra De Brujnea dovela je u mat poziciju Serhija Aguera, koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio donji ugao domaćeg tima – 0:1. U nastavku je Aguero riješio pitanje pobjednika takođe poslije kontranapada u 54. minutu.

Nikolas Otamendi je osvojio veliki dio prostora i uposlio Samira Nasrija na desnoj strani, a Francuz gurnuo loptu Agueru za rutinsku egzekuciju – 0:2 na Stamford bridžu. Medveđu uslugu svom timu učinio je Kurtoa srušivši Fernandinja u kaznenom prostoru u 79. minutu, pa mu je arbitar Majk Din pokazao put u svlačionici uz jedanaesterac.

„Kun“ je savladao rezervnog golmana Asmira Begovića, reprezentativca Bosne i Hercegovine, kompletiravši het-trik i 18. pobjedu Sitija u Premijer ligi kojom je preskočio Arsenal na trećoj poziciji.

U poraženom timu svih 90 minuta odigrao je kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović, dok je Nemanja Matić meč odgledao s klupe za rezervne igrače. Na drugoj strani, zamjenik kapitena "orlova" Aleksandar Kolarov je takođe bio starter i odigrao je cijelu utakmicu.

Čelsi (4-2-3-1) Kurtoa; Aspilikueta, Kejhil, Ivanović, Baba Rahman; Mikel, Fabregas; Vilian, Loftus-Čik, Pedro; Diego Kosta.

Mančester siti (4-2-3-1) Hart; Zabaleta, Otamendi, Mangala, Kolarov; Fernandinjo, Tur; Navas, De Brujne, Nasri; Aguero.