Istorijski uspeh Javora: Igraće u finalu Kupa!

Partizan je dobio rivala u finalu. Ivanjičani su remizirali sa Borcem (1:1) i ostvarili najveći uspeh u istoriji kluba.

Javo u finalu Kupa Srbije Izvor: MN PRESS

Sjajno putovanje Javora kroz Kup Srbije dobiće epilog u finalu, u borbi za titulu!

Tim Mladena Dodića bio je u četvrtfinalu samo nekoliko minuta udaljen od eliminacije od Vojvodine, potom je u prvom meču polufinala slavio 2:1 kod kuće, a u revanšu, ove srede:

BORAC - JAVOR 1:1 (0:0, prvi meč 1:2)

Gosti su poveli u 54. minutu, golom Srđana Vujaklije sa bele tačke, a domaći su izjednačili na isti način, preciznim udarcem Marka Docića "sa kreča" u 63. minutu. "Zebre" su do kraja pokušavale da izbore bar produžetak, ali su Ivanjičani odoleli.

Epilog: Javor je izborio plasman u svoje prvo, istorijsko finale Kupa Srbije! Za trofej će se boriti protiv Partizana, koji je ranije u sredu eliminisao Spartak u Subotici.