Tužni Inter, veliki Toti i moćni Juve!

I Italijani su igrali ove srede uveče. I nadavali se golova. I nadobijali se crvenih kartona. I nasudili se penala, a stvari se polako rešavaju u vrhu tabele...

U jednom trenutku, dok je Inter "kucao" na vrata Đenove pri rezultatu 0:0 na "Marasiju", i promašivao šansu za šanso, Roma je na "Olimpiku" gubila od Torina 0:1, pa 1:2.

Završeno je:

Đenova – Inter 1:0 (1:0).

Roma – Torino 3:2 (0:1).

Pogocima kultnog kapitena, 40-godišnjeg Frančeska Totija, koji je rezultat u Rimu preokrenuo u korist "vučice" za dva minuta iz samo dva dodira, od kada je ušao s klupe, Roma je u potpunosti iskoristila kolaps igre "nerazura" u drugom poluvremenu i praktično bukirala treću poziciju koja će je odvesti u kvalifikacije za Ligu šampiona.

"Olimpiko".

Torino je vodio 2:1 sve do završnice, a onda je u 86. minutu u igru ušla ikona kluba. Toti je prvo u 87. minutu iskoristio sjajnu asistenciju Konstantinosa Manolasa, koji mu je nakon slobodnog udarca spustio loptu, a kapiten ekipe je bio siguran.

Samo minut kasnije, Nikola Maksimović igrao je rukom u svom šesnaestercu, a Toti je iskoristio penal za trijumf. Ovaj 39-godišnji igrač ponovo je spasao poraza jedini tim za koji je igrao u karijeri, pošto je u prošlom kolu protiv Atalante ponovo u finišu ušao u igru i doneo Romi izjednačenje.

"Vučica" je ovim trijumfom povećala prednost na trećem mestu tabele, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, pošto su prvi pratioci Inter i Fiorentina poraženi.

"Marasi".

Inter je protiv tradicionalno neugodnog rivala igrao odlično, stvarao i promašivao šanse, a onda pao u treći uzastopni poraz od Đenove kao gost, dok je Toti, na neverovatan način, drugo kolo zaredom, spasao Romu poraza, tačnije ovog puta joj doneo zlata vrednu pobedu koja se meri, ako ne bude iznenađenja u kvalifikacijama, desetinama miliona evra.

U međuvremenu, mada to nije vest, Juventus je ubedljivo, rezultatom 3:0 (1:0), pobedio staru mušteriju, Lacio!

Od kada je Roberto Manćini 2002. godine kao gost, a 2003. kao domaćin, pobedio Juventus trenera Marčela Lipija, Lacijali nijednom nisu pobedili Juve u Seriji A. U narednih 13 i više godina uspeli su pet puta da odigraju nerešeno i večeras dožive 18. poraz, šesti u poslednjih sedam mečeva sa "bjankonerima", koji su praktično osvojili petu uzastopnu titulu prvaka Italije.

Od kada je 28. oktobra poražen od Sasuola u gostima, 1:0, Juventus trenera Maksa Alegrija zabeležio je 22 pobede i jedan remi, sa Bolonjom, u Seriji A. U tom nizu, "Stara dama" doživela je samo dva poraza, od Intera u revanšu polufinala Kupa Italije, s tim da je Juventus ipak prošao dalje, i u revanš meču osmine finala Lige šampiona, od Bajerna u Minhenu, posle produžetaka.