SERIJA A: Nije do Mihe, Milan je loš

Milan na San Siru odigrao očajno i upisao remi bez golova protiv Karpija. Donaruma spasio "rosonere" poraza u posljednjim trenucima meča.

Poslije smjene Siniše Mihajlovića, Milan je prošlog vikenda savladao Sampdoriju, ali već u četvrtak sa Kristijanom Brokijem na klupi se vratio na staro i još jednom razočarao svoje navijače.

Umjesto pobjede kojom bi se učvrstio na šestoj poziciji Milan je protiv Karpija odigrao 0:0 u posljednjem meču 34. kola Serije A.

Malo je nedostajalo da Milan čak izgubi, ali mladi Donaruma u posljednjem minutu meča odlično je odbranio pokušaj Krimija.

Imali su "rosoneri" terensku inicijativu na ovom meču, imali su i posjed lopte, koji je u prvom poluvremenu iznosio 80:20 odsto u njihovu korist, ali nisu imali igru i Karpi je zasluženo došao do svog cilja – boda koji će mu mnogo značiti u borbi za opstanak.

Publika na San Siru ispratila je svoje fudbalere zvižducima što dovoljno govori o igri Milana, koji je jedinu pravu priliku imao u 88. minutu i to poslije nedosuđene ofsajd pozicije, ali Aleks je šutirao u Beleca.

Karpi je nešto kasnije čak mogao da kazni Milan, ali je Donaruma odličnom paradom odbranio pokušaj Krimija.

Utakmica na San Siru ostaće upamćena tek po debiju osamnaestogodišnjeg Manuela Lokatelija za Milan, te drugom nastupu Hozea Maurija za rosonere u Seriji A.

Još jedan potez Kristijana Brokija zaslužuje pažnju, a to je izmjena Karlosa Bake u 69. minutu. Strateg Milana odlučio je da pri rezultatu 0:0 izvede svog najboljeg napadača.

Strelcu 15 golova ove sezone to se nije ni najmanje svidjelo i Kolumbijac se poslije izlaska sa terena umjesto na klupu odmah uputio u svlačionicu.

Milan uprkos smjeni trenera i dalje igra loše, a moraće mnogo toga da promijeni ukoliko želi da se sljedeće sezone vrati na evropsku scenu.