Aleksis Sančez za treće mesto i jubilej

"Tobdžije" iz Londona upisale 500. pobedu u Premijer ligi!

Arsenal je ponovo na trećem mestu Premijer lige, koje garantuje direktan plasman u Ligu šampiona.

"Tobdžije" su u četvrtak uveče, u ranije odloženoj utakmici 30. kola, na svom stadionu savladale Vest Bromvič albion 2:0 i prestigle Mančester siti.

Dvostruki strelac bio je Aleksis Sančez, koji je golovima u 6. i 38. minutu obezbedio svom timu lagano drugo poluvreme. Prvo je pogodio udarcem sa distance, a zatim i iz "slobodnjaka", čime je Arasenal protiv VBA postigao toliko golova iz šuteva van kaznenog prostora, koliko u sve prethodne 33 premijerligaške utakmice ove sezone!

Sančez je nastavio sa sjajnim partijama, pošto je u poslednjih sedam utakmica engleskog prvenstva dao pet golova i upisao tri asistencije.

Inače, Arsenal je došao do jubilarne 500. pobede u Premijer ligi i postao tek drugi tim koji je to uspeo. Prvi je Mančester junajted

"Tobdžije" će u narednom kolu igrati u gostima protiv Sanderlenda koji se bori za opstanak, dok VBA čeka duel sa Totenhemom, ponovo u Londonu.

TABELA: Lester 73, Totenhem 68, Arsenal 63, Siti 61, Junajted 59, Vest Hem 56, Liverpul (-1) 54, Sautempton 51, Stouk 47, Čelsi (-1) 44, Everton 44, Votford 41, Bornmut 41, VBA 40, Svonsi 40, Kristal Palas (+1) 39, Norič 31, Sanderlend (-1) 30, Njukasl 29, Aston Vila 16.