Spartak brojao do pet, OFK u problemu!

Ekipa Andreja Černišova raspucana na svom stadionu protiv Metalca (5:1). Klub sa Karaburme klizi ka drugom rangu.

Goleada u Subotici obeležila je subotnje popodne!

Mladi napadač Stefan Ilić, zlatni "orlić" sa Novog Zelanda, postigao je tri gola za manje od 20 minuta i u najvećoj meri rešio pitanje pobednika utakmice na Gradskom stadionu:

SPARTAK - METALAC 5:1 (5:1)

Uz Ilića, strelci za ekipu ruskog trenera Andreja Černišova bili su i Vladimir Torbica iz penala i Danijel Farkaš. "Plavi golubovi" su sve pogotke postigli od 21. do 40. minuta i u tako kratkom periodu deklasirali goste iz Milanovca.

Takvom rafalu Bačvana prethodio je gol gostiju, koji su poveli u 15. minutu, udarcem Valberta Kaiseda. Međutim, to je bio samo uvod u teško predveče njegovog tima, koje je možda moglo da bude i sprečeno, da su gosti realizovali veliku šansu pri rezultatu 1:1.

Istovremeno, u Beogradu su odigrane dve utakmice. Jedan tim iz glavnog grada napravio je korak ka Prvoj ligi Srbije, a drugi ka opstanku.

OFK Beograd izgubio je Omladinskom stadionu od Novog Pazara, golovima Voja Ubiparipa u 4. i 48. minutu, dovoljnim za trijumf gostiju 2:1. "Romantičari" su u finišu uspeli da samo smanje vođstvo, pogotkom Vladimira Jovovića iz penala.

Za to vreme, Rad je na Banjici osvojio važne bodove u borbi za superligaški život. Na stadionu u Crnotravskoj ulici pao je Javor, tri dana nakon svog istorijskog plasmana u finale Kupa. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Nikola Maraš, u 2. minutu.