FA KUP: A, sada - osveta Junajtedu!

U finalu FA kupa igraće Mančester junajted i Kristral Palas. "Orlovi" pobedili Vitford 2:1.

Još je ostalo da saznamo odgovor na jedno pitanje. Ko će osvojiti FA kup za sezonu 2015/2016? Mančester junajted ili Kristal Palas?

Ova dva tima su u subotu i nedelju pobedila i 21. maja, na Vembliju u Londonu, boriće se za prestižan trofej. Junajted za 12. u takmičenju, prvi posle 12 godina, a "orlovi" za prvi u istoriji kluba.

Utakmica na Vembliju biće repriza finala iz 1990. godine, kada je Kristal Palas jedini put stigao na korak od trofeja. Šokantno finale pripalo je "crvenim đavolima" i to iz drugog pokušaja. Prva utakmica bila je puna preokreta, a posle 120 minuta igre rezultat je bio 3:3 (2:2, 1:1).

U ponovljenom meču pet dana kasnije golom Lija Martina Junajted je osvojio pehar FA kupa.

Toliko o istoriji...

Dan pošto je ekipa Luja van Gala protiv Evertona (2:1) obezbedila finale, isto je na Vembliju pred 80.000 gledalaca učionio Kristal Palas protiv Votforda - 2:1 (1:0).

Prvi pogodak "pao" je već u šestom minutu. Korner je izveden na "prvu stativu" odakle je Demjan Delejni glavom prebacio loptu na drugu, a tamo je spreman čekao Janik Bolasi.

[[[[by worldtvhd1

I drugi gol postignut je posle kornera, na istoj strani, u 55. minutu. Sjajan skok i trzaj glavom napadača Votforda Troja Dineja bili su neuhvatljivi za Vejna Henesija.

Nerešn rezultat nije dugo potrajao.

Kristal Palas do pobede je došao u 61. minutu, a trenutak nepažnje skupo je košta Votford. Konor Vikem je, opet, glavom tukao, ne snažno, ali dovoljno precizno...