Kad Rendžersa nema...

...Seltik kolo vodi. "Kelti" su osvojili i petu titulu prvaka u odsustvu najvećih rivala, koji će se sledeće sezone takmičiti u Premijer ligi Škotse, šest godina posle bankrota.

Pet od pet!

Fudbaleri Seltika osvojili su petu uzastopnu titulu šampiona Škotske, pošto su danas pobedili Aberdin 3:2 u utakmici 37. kola.

Ekipi iz Glazgova je, da bi obezbedila titulu dva kola pre kraja šampionata, bio potreban bod iz današnjeg meča.

Uz dva gola Patrika Robertsa u sedmom i 20. minutu i pogotkom Mikaela Lustinga u 49. minutu, Seltik je imao ubedljivu prednost od 3:0. Aberdin se nije predavao do kraja meča, ali jedino što su uspeli igrači te ekipe je da smanje rezultat na 3:2.

Seltik je prvi na tabeli sa 83 boda, dok je Aberdin drugi sa 71.

Seltiku je ovo 47. titula šampiona Škotske, ali je i dalje iza najvećeg rivala, Glazgov Rendžersa, po broju osvojenih trofeja, odnosno ima sedam titula manje.

Ta dva kluba će se sledeće sezone ponovo boriti za titulu, pošto se Rendžers, posle četiri godine od bankrotstva i ispadanja u niži rang takmičenja, vraća u Premijer ligu Škotske.

Ukupno, Rendžers ima bolji skor 159-96-145, u ligi je skor 119-85-100, u Škotskom kupu Seltik ima bolji skor 23-9-16, dok je u Liga kupu uspešniji Rendžers 24-2-22.

Titule prvaka Škotske: Rendžers 54, Seltik 46.
Škotski kup: Seltik 36, Rendžers 33.
Liga kup: Renžers 27, Seltik 15.
Kup/Liga šampiona: Rendžes 0, Seltik 1.
Kup pobednika kupova: Rendžers 1, Seltik 0.
Kup UEFA: Rendžers 0, Seltik 0.
Internacionalni kup: Rendžers 0, Seltik 0.