Benki nagrada, Olimpiku opstanak (FOTO)

Leon Benko, najbolji strijelac Premijer lige BiH 18. golom u sezoni odužio se navijačima za nagradu Ismir Pintol. Na oproštaju od "Koševa", Sarajevo poraženo od Olimpika 1:3, "vukovi" trijumfom ostali u ligi.

Sarajevo Olimpik 1:3 30. kolo Premijer lige BiH, Leon Benko nagrada Ismir Pintol Izvor: MONDO/Samir Cacan

Fudbaleri Olimpika i sljedeće sezone igraće u Premijer ligi BiH, nakon što su danas u malom gradskom derbiju savladali Sarajevo 3:1.

Nekadašnji igrač Sarajeva Kenan Handžić početkom drugog poluvremena donio je prednost gostima, ali je par minuta kasnije Leon Benko 18. ovosezonskim golom izjednačio na 1:1.

Prvi strijelac lige uoči početka meča dobio je nagradu Ismir Pintol od strane navijača "Sarajeva", a hrvatski internacionalac na pravi način odužio se simpatizerima bordo tima.

Ipak, njegov gol nije bio dovoljan da se izbjegne poraz od "vukova". Adnan Kovačević nespretno je reagovao u 74. minutu i savladao nesigurnog Mateja Delača, a samo minut kasnije još jedan bivši igrač Sarajeva, Anel Hebibović, pogodio je za konačnih 1:3.

Tri boda bila su dovoljna Olimpiku da izbjegne selidbu u niži rang, u koji će morati Borac i Slavija.

SARAJEVO - OLIMPIK 1:3 (0:0)

SARAJEVO: Delač, Kadušić, Rustemović, Kovačević, Duljević, Okić, Emerson, Mihojević, Benko, Berberović, Kalasi. Trener: Almir Hurtić.

OLIMPIK: Bandović, Radović, Vukomanović, Regoje, Brković, Muharemović, Hebibović, Gligorov, Handžić, Lelić, Zolj. Trener: Faik Kolar.