SERIJA A: Interova serija, Juve poklekao

Inter grabi ka novom Skudetu, Juve posustaje u potjeri za liderom, Roma se budi...To je epilog mečeva 14. kola Serije A.

SERIJA A: Interova serija, Juve poklekao  Izvor: MONDO

U derbiju kola na "Đuzepe Meaca" sastali su se učesnici Lige šampiona, a Inter je golom Dijega Milita iz penala u 85. minutu uspio da savlada Fiorentinu, koja nema pobjedu u Milanu već šest godina.

Inter ostaje neporažen na svom stadionu još od marta 2008. godine.

Meč je obilovao šansama i pravo je čudo kako je postignut samo jedan gol i to poslije penala, koji je dosuđen poslije prekršaja Komota nad Militom. Gosti su jednom pogodili okvir gola, svoje šanse propuštao je i Inter, a najbolju je imao Samjuel Eto nekoliko minuta poslije vodećeg gola.

Juventus je poražen na Sardiniji od Kaljarija 2:0 i sada zaostaje za Interom velikih osam bodova.

Iako ima mnogo do kraja prvenstva, čini se da je prednost Intera teško dostižna.

Milan je preuzeo drugo mjesto od Juventusa pobjedom u Kataniji (2:0). Oba pogotka postigao je osporavani Klas Jan Huntelar i to u 93. i 94. minutu utakmice.

U posljednjim minutima, odlučeni su mečevi Bari - Sijena i Parma - Napoli.

Posljednjeplasirana Sijena imala je vođstvo protiv Barija od 3. minuta, ali je domaćin u posljednjih 12 minuta preokrenuo i stigao do pobjede.

Napoli je takođe vodio protiv Parme u gostima, ali je domaćin do boda stigao sa penala pet minuta prije kraja utakmice. Zanimljivo je da je to prvi remi Parme u poslejdnjih sedam mečeva.

Roma je u seriji. Nova tri boda osvojila je na gostovanju u Bergamu protiv Atalante. Ovo je treća pobjeda "vučice" u posljednja četiri meča, uz jedan remi.

Lacio je nastavio seriju utakmica bez pobjede. U subotu protiv Bolonje samo 0:0. To je već sedmi remi Lacija, uz pet poraza u prethodnih 12 kola.