OFK ubedljiv na oproštaju od Superlige - 6:1

"Romantičari" završili sezonu za zaborav ubedljivim trijumfom nad "ćuranima". Pet golova u Milanovcu. Pobede gostiju u Subotici i Ivanjici.

OFK Beograd - Jagodina 6:2 Izvor: MN PRESS

OFK Beograd preselio se ubedljivom pobedom u niži rang.

Prvu put u 21. veku "romantičari" su ispali iz Superlige, a od elite su se oprostili ubedljivom pobedom na svom terenu.

I to nad saputnikom u niži rang.

OFK - JAGODINA 6:1 (4:1)

Savladavši "fenjeraša", koji će takođe u Prvu ligu, ekipa Dragana Radojičića tek donekle je popravila utisak, na kraju sezone u kojoj je sa Karaburme nekoliko puta poručivano da im ovaj format takmičenja apsolutno ne odgovara i da su njegove žrtve.

Ipak, kako je bilo plavo-belima, tako je bilo i ostalima, pa će ubedljiv trijumf "romantičara" nad "ćuranima" relativno brzo biti zaboravljen, kao i čitava takmičarska 2015/16 na Karaburmi. Strelci na Omladinskom stadionu za domaćina bili su Aleksandar Pejović, Komnen Andrić (po dva gola), Dragomir Vukobratović i Danijel Stojković. Golove za goste postigli su Miroslav Lečić i Aleksandar Filipović.

Istovremeno, atraktivna utakmica odigrana je i u Gornjem Milanovcu, gde je Metalac pobedio Novi Pazar 4:2, a het-trik za domaćina postigao je Igor Stanojević.

Na preostale dve utakmice viđene su pobede gostiju.

Rad je u Subotici osvojio tri boda protiv Spartaka (2:1), golovima Andrije Kaluđerovića u 54. minutu i Nemanje Arsenijevića u 86. Domaćin je poveo u uvodnim momentima drugog poluvremena, pogotkom Stefana Miloševića, ali su "građevinari" do kraja preokrenuli i završili sezonu trijumfom.

Istovremeno, Mladost iz Lučana je u finišu utakmice pobedila Javor u Ivanjici, golom Radomira Milosavljevića za konačnih 0:1.