Aleks Katai do titule u 81. minutu!

Neverovatnom serijom od šest golova u poslednja tri kola, Katai je pretekao klupskog kolegu Vijeiru i postao najbolji strelac Superlige.

Aleksandar Katai prvi strijelac Superlige Srbije Izvor: MN PRESS

U prvom je servirao "glavnom rivalu" idealnu šansu koju Ugo Vijeira nije iskoristio.

A, kada je Portugalac izašao s terena, Aleksandar Katai rešio je da dovrši posao započet pre dva kola u Surdulici.

Serijom od šest golova u poslednja tri kola, pravo niodkud, Zvezdina "desetka" stigla je do titule najboljeg strelac Superlige za sezonu 2015/16. Katai je 21. pogodak u sezoni za pamćenje postigao u 81. minutu poslednje utakmice i postavio konačnih: Crvena zvezda – Radnički Niš 2:0.

Katai je Radniku u 35. kolu dao dva, Borcu u 36. tri, a Radničkom u 37. kolu jedan gol, što je uz naknadno poništavanje jesenas postignutog gola Vijeiri, značilo da je ofanzivni vezista pretekao kolegu centarfora devet minuta pre kraja trke – 21:20.

Katai

Na deobi trećeg mesta ostali su Valerij Božinov iz Partizana i Andrija Pavlović iz Čukaričkog, koji je danas postigao 18. gol u prvenstvu i stigao Bugarina, igrača koji je imao dve odlične šanse u Humskoj, u utakmici sa Vojvodinom.