Pokazao sudiji da je ofsajd, pa ostao bez telefona

Selektor Turske Fatih Terim još jednom nas je podsetio koliko se stvari u fudbalu rapidno menjaju, pa je nekoliko minuta nakon pogotka koji je postigao Engleska sudiji prišao sa video snimkom nedozvoljene pozicije - na telefonu!

Neverovatna situacija na "Etihadu".

Reprezentacije Engleske i Turske odigrale su večeras u Mančesteru prijateljsku utakmicu koju je dobio domaći tim - 2:1 (1:1), ali ono što je privuklo pažnju sa ovog meča ipak nisu golovi.

SASTAVI

ENGLESKA: Hart, Rouz, Stons, Kejhil, Voker, Vilšir (Henderson), Dajer, Ali, Sterling (Drinkvoter), Kejn i Vardi.

TURSKA: Babakan, Gonul, Topal, Balta, Erkin (Kojbaši), Inan, Tufan (Erding), Šen (Oztekin), Ozjakup (Tekdemir), Čahlanoglu (Sahan) i Tosun.

"Gordi Albion" je u nešto ranijem terminu zakazao prijateljsku utakmicu sa još jednim učesnikom Evropskog prvenstva 2016. godine na kojoj je Roj Hodžson "ispitao" svoje igrače. Došli su u vođstvo već u 3. minutu zahvaljujući Hariju Kejnu, da bi Hakan Čalhanoglu doneo izjednačenje deset minuta kasnije. Napadač Totenhema je u 73. minutu promašio jedanaesterac, ali je pobedu ipak doneo Džejmi Vardi.

Zanimljiva situacija desila se dvadesetak minuta nakon prvog pogotka Harija Kejna...

Naime, selektoru Turske iskusnom Fatihu Terimu njegovi pomoćnici su na telefonu pokazali snimak gola koji je postigao mladi napadač, na kome se vidi da je on bio u nedozvoljenoj poziciji, što nije signalizirao pomoćni sudija.

Terim je tada uzeo telefon i odneo kod četvrtog sudija da mu pokaže kakvu je grešku napravio njegov kolega, nakon čega je sudija odlučio da "konfiskuje" uređaj. S obzirom na to da na stadionima nisu dozvoljeni "skraćeni snimci" i ponavljanje spornih situacija, ovo je još jedan momenat u kome shvatamo koliko se fudbal menja.

Naravno, posle meča će Terim dobiti telefon nazad, ali ova situacija će dugo "kružiti" internetom.