Zlatna lopta: Mesi opet pobijedio Ronalda

Igrač Barselone očekivano najbolji igrač Evrope za proteklu sezonu u izboru Frans fudbala. Drugi Ronaldo, treći Ćavi Ernandes.

Zlatna lopta: Mesi opet pobijedio Ronalda  Izvor: MONDO

Argentinac Lionel Mesi osvojio je Zlatnu loptu, priznanje koje se dodijeljuje najboljem evropskom
fudbaleru godine, postavši tako prvi Argentinac i šesti igrač Barselone koji je dobio tu nagradu.

Mesi je pobijedio prošlogodišnjeg pobjednika Kristijana Ronalda koji je ovog puta bio drugi, dok je vezni igrač Barselone Ćavi Ernandes završio treći u glasanju koje je u noći izmedju ponedeljka i utorka
objavio francuski magazin Frans fudbal (France Football).

Srpski reprezentativac iz Mančester junajteda Nemanja Vidić dijeli 16. mjesto sa Luisom Fabijanom iz Sevilje i golmanom Real Madrida Ikerom Kasiljasom.

Mesi je sa Barselonom prošle sezone osvojio trostruku krunu, prvi put u istoriji kluba: domaće prvenstvo, Kup kralja i Ligu šampiona.

On je prošle sezone sa devet golova bio najbolji strijelac Lige šampiona, a jedan gol je postigao u finalu tog takmičenja, u kojem je Barselona pobijedila Mančester junajted sa 2:0.

Mesi je u glasanju osvojio 473 boda od 480 mogućih. Priznanje je osvojio sa rekordnom razlikom od 240 bodova, pošto je Ronaldo dobio 233 boda, a Ćavi 170.

On je prošle godine bio drugi, a pretprošle treći. Barselona je u prvih pet ove godine imala trojicu igrača, posšto je Andres Inijesta bio četvrti, jedno mjesto ispred bivšeg saigrača i prvotimca Intera Samjuela Etoa.

"Mnogo mi znači ova nagrada. Velika je čast dobiti Zlatnu loptu, a počastvovan sam i što sam prvi Argentinac koji je dobio trofej. Iskreno, znao sam da sam medju favoritima, ipak je Barselona osvojila
sve u prošloj sezoni, ali nisam znao da ću dobiti tako ubjedljivo", prenio je Frans fudbal Mesijevu reakciju.

Mesi je odigrao 51 utakmicu za Barselonu i postigao je 38 golova. Reprezentaciji je pomogao da se plasira na Svjetsko prvenstvo u Južnoj Africi sljedeće godine.

Nedavno je produćio ugovor sa klubom do 2016. godine, a obeštećenje za njega je 250 miliona evra.