Dječak izbacio Čelsi iz Liga kupa

Menadžer Čelsija Karlo Anćeloti poslao je momka rođenog 1991. godine da izvede odlučujući penal u meču četvrtfinala Liga kupa Engleske.

Dječak izbacio Čelsi iz Liga kupa Izvor: MONDO

Golobradi momak u dresu Čelsija Gael Kakuta prišao je lopti, a 12 godina stariji golman Blekburna, bivši reprezentativac Engleske odbranio šut i poslao svoj tim na polufinalni duel sa Mančester sitijem.

Poslije 90 minuta bilo je 2:2, a nakon produžetaka 3:3. Kakutin promašaj ostavio je na semaforu rezultat 4:3 poslije jedanaesteraca, a 7:6 ukupno.

Iste večeri, Siti je drugi put ove sezone preslišao Arsenal na svom stadionu. Poslije 4:2 u Premijer ligi, bilo je 3:0 u Liga kupu. Arsenal je posljednji trofej osvojio 2005. godine, u Premijer ligi ekipa ozbiljno zaostaje za vodećima, Liga kup je završen, tako da ostaje šansa možda u FA kupu.

Golom Hrvata Nikole Kalinića u 9. minutu, Belkburn je na Ivud Parku poveo protiv kombinovanog tima Čelsija u kojem je ponovo igrao Branislav Ivanović, samo ovog puta na poziciji štopera. Nemanja Matić bio je na klupi.

Do narednog gola čekalo se do 48. minuta, kada je Didije Drogba izjednačio, a samo četiri minuta kasnije, Salomon Kalu doveo je lidera Premijer lige Čelsi u vođstvo od 2:1. Ipak, novu pobjedu Anćelotijevog tima otkazao je Australijanac Bret Emerton, već u 64. minutu.

Otišlo se u produžetke, gdje je prvi gol postigao Blekburn i to Beni Mekarti sa bijele tačke u 93. minutu.

Veteran i igrač koji na prste jedne ruke može da prebroji nastupe u dresu Čelsija ove godine, Paulo Fereira, uspio je da treći put poravna rezultat i to u drugom minutu nadoknade vremena u produžetku. Kraće - u 122. minutu utakmice.

Euforiju zbog izjednačenja u "minut poslije 12", Čelsi nije realizovao u penal seriji, možda i kockanjem sa emocijama 18-godišnjeg Kakute.

U polufinalu Liga kupa sastaće se Mančester siti - Blekburn i Mančester junajted - Aston Vila.