LE: Prekid u Beču, kam-bek Rome

Besni navijači Austrije probili su ogradu i krenuli prema sudiji Svenu Odvaru Moenu, ali sukob spriječila policija. Bilbao je na kraju dobio sa 3:0.

LE: Prekid u Beču, kam-bek Rome Izvor: MONDO

Sporting Lisabon, Galatasaraj, Roma, Atletik Bilbao, Verder i PSV Ajndhoven pridružili su se u četvrtak ranije kvalifikovanom Šahtjoru u drugoj fazi Lige Evrope.

Dan ranije, to pravo izborili su Salzburg, Viljareal, Everton, Benfika, Fenerbahče, Ajaks, Hamburg i Hapoel.

Ime Sportinga ne bi bilo na ovoj listi da u nadoknadi vremena u Lisabonu, Grimi nije poništio vođstvo Herenvena iz 47. minuta i promovisao svoj tim u učesnika nok-aut faze, a - 1:1.

Gol za Holanđane postigao je Asaidi, a golman srpske reprezentacije Vladimir Stojković bio je na klupi svih 90 minuta, baš kao i povremeni reprezentativac iz Herenvena, Igor Đurić.

Roma je na Olimpiku gubila od Bazela, iako je trener Klaudio Ranijeri na teren izveo najjači sastav. Do trenutka kada je Želaber u 16 metara srušio Totija, bilo je 0:1, uz pogodak Hugela.

Tada je Toti odlučio da izvede najstrožu kaznu i izjednačio na 1:1, a u 67. minutu lijepu akciju oporavljenog De Rosiija pogotkom je krunisao Vučinić za 2:1 i plasman dalje.

Iako "vučica" ima samo bod više od Bazela, a dva od Fulama, bezbjedna je pred posljednje kolo, jer se pratioci sastaju u međusobnom meču i jedan od ta dva tima svakako će ostati za leđima rimskom velikanu.

Gojko Kačar ušao je u igru u 68. minutu u Letoniji, kada je domaći Ventspils već gubio od njegove Herte sa 1:0. Do kraja je ostao isti rezultat, iako je u 87. minutu strijelac jedinog gola na meču Rafael isključen zbog drugog žutog kartona.

Nemanja Pejčinović bio je na klupi Herte 90 minuta. Berlincima će za plasman dalje u 6. kolu biti dovoljno da ne izgube kod kuće od Herenvena.

Golom Sarpa u 49. minutu, Galatasaraj je oborio Panatinaikos na svom terenu i otišao dalje - 1:0. Ukoliko Grci u posljednjem kolu ne izgube kod kuće od Dinama iz Bukurešta, i oni će u nok-aut fazu.

Meč 5. kola Grupe L, Lige Evrope, između Austrije i Atletik Bilbaoa bio je prekinut skoro 20 minuta zbog toga što su bijesni navijači domaćeg tima probili zaštitnu ogradu Franc Hur stadiona i krenuli prema sudiji.

Norvežanin Sven Odvar Moen ipak nije stradao zbog toga što nije poništio nijedan od dva gola Španaca do kritičnog 66. minuta, kada su najradikalnije pristalice domaćih odlučile da se obračunaju s njim, samo zbog toga što je policija reagovala na vreme i zaustavila ih.

Izgrednici su udaljeni sa stadiona, a meč je nastavljen pri rezultatu 0:2, a završen sa 0:3, poslije čega je Atletik obezbijedio plasman u drugu rundu takmičenja, a Austrija ostala eliminisana.

Domaći navijači smatraju da je Ljorente u 19. minutu postigao gol iz ofsajda, a da je San Hoze u 62. minutu napravio faul prilikom postizanja drugog gola. Tačku na "i" u Beču stavio je ponovo Ljorente, u 83. minutu.

U istoj grupi, dalje je otišao Verder, koji je na Vezeru načisto isprašio portugalski Nacional sa 4:1.

Danko Lazović igrao je 90 minuta za "filipsovce", a oni su do tri boda za drugi krug, u duelu sa Spartom iz Praga, došli pogotkom Reisa u prvom minutu nadoknade.

Sparta i Kopenhagen će u posljednjem, 6. kolu, odlučiti koji će se od ta dva kluba pridružiti Ajndhovenu u nok-aut fazi.

Duško Tošić nije bio u kombinaciji za tim Verdera, dok je Jagoš Vuković bio neupotrebljena zamjena na klupi PSV Ajndhovena.