Krupi trofej u Kupu grada, gledaocu pozlilo (FOTO)

Fudbaleri Krupe drugu godinu zaredom osvajači su Kupa grada, koji je odigran u okviru obilježavanja slave grada Banjaluke - Spasovdana. U finalu na penale savladan banjalučki Željezničar. Gledaocu pozlilo na tribinama Gradskog stadiona.

Finale Kupa grada Banjaluka Krupa Željezničar 1:1 penali 3:2 Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Fudbaleri Krupe iz Krupe na Vrbasu, nakon titule u Prvoj ligi Republike Srpske i istorijskog plasmana u Premijer ligu BiH, osvojili su još jedan trofej i tako na najbolji mogući način završili najuspješniju sezonu u istoriji kluba.

Drugu godinu zaredom, protiv istog rivala u finalu, osvojili su Kup Grada Banjaluka.

Tim Slobodana Starčevića večeras je na Gradskom stadionu u Banjaluci, pred oko 1.000 gledalaca, savladao banjalučki Željezničar.

KRUPA - ŽELJEZNIČAR 1:1 (0:0) penali 3:2

Za razliku od prošlogodišnjeg finala, kada je Krupa slavila 2:0, Željo je danas pružio žestok otpor.

U prvom poluvremenu viđena je ravnopravna borba, a nakon 45 minuta nije bilo pogodaka.

IZVRIJEĐAN DRAŠKO ILIĆ

Nekadašnji predsjednik Borca, a sada jedan od glavnih ljudi Krupe Draško Ilić, inače predsjednik Područnog Fudbalskog saveza Banjaluka, posmatrao je finalni meč iz svečane lože. Prije penal serije, grupica momaka pojavila na zapadu i izvrijeđala Ilića.

U nastavku, po gol na obje strane. Željezničar je prvi stekao prednost preko najboljeg igrača Darka Medića, da bi izjednačenje Krupi donio Dejan Gavrić sredinom drugog poluvremena.

Do kraja se mreže nisu tresle, pa su penali odlučili pobjednika i osvajača trofeja.

Tokom meča na tribinama Gradskog stadiona jedan od gledalaca je, kako nezavnično saznajemo, doživio epileptični napad, ali je brzom intervencijom Hitne pomoći prebačen u bolnicu. Za sada nije poznato njegovo stanje.

Za najboljeg igrača ovogodišnjeg Kupa grada izabran je Dejan Bosančić iz Željezničara, dok je najbolji golman Jovan Kutić, član šampiona Krupe.

U ime Gradskog Fudbalskog saveza Banjaluka, pehar i medalje osvajačima trofeja uručio je predsjednik Saveza Dejan Travar, a poraženoj ekipi Zoran Aleksić, potpredsjednik GFS Banjaluka.