BUNDES: Bajeru bod, raspucani "milioneri"

Hanover i Bajer podijelili bodove, Volfsburg izvukao remi protiv Frajburga, raspucani "milioneri", Štutgart ispustio pobjedu...

BUNDES: Bajeru bod, raspucani "milioneri" Izvor: MONDO

Šampion Njemačke Volfsburg izvukao je bod na svom stadionu protiv Frajburga u 15. kolu Bundeslige. "Vukovi" su dva puta gubili, ali su zahvaljujući golu Fabijana Džonsona u 81. minutu stigli do remija - 2:2.

Lider prvenstva Bajer iz Leverkuzena odigrao je bez golova u Hanoveru, a istim rezultatom završen je i meč u Hamburgu, gdje je HSV ugostio Hofenhajm.

Borusija iz Dortmunda u pravom momentu ušla je u dobru formu. Nakon velike pobjede u prošlom kolu na gostovanju protiv Hofenhajma (2:1), tim Jirgena Klopa lako je izašao na kraj sa Nirnbergom (4:0).

"Milioneri" su sve riješili već u prvom poluvremenu kada su do odmora stekli prednost od 3:0. Neven Subotić igrao je cijeli meč na Vestfalenu.

Učesnik Lige šampiona, Štutgart, više od dva mjeseca ne zna za pobjedu u Bundesligi. Sve je izgledalo da će "švabe" protiv Bohuma zabilježiti treći trijumf, ali tako nije mislio Kristijan Fuks, čijim su golom u 89. minutu gosti stigli do boda - 1:1.

Srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović zbog povrede je već u 25. minutu morao da napusti teren.

Bajern je u petak pobjedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 2:1.