SERIJA A: "Dama" saplela šampiona

Juventus je pobijedio Inter u 180. prvenstvenom "Derbiju Italije" - 2:1 (1:1).

SERIJA A: "Dama" saplela šampiona Izvor: MONDO

Strijelci su bili Felipe Melo (20. minut) i Klaudio Markizio (58) za domaćina, a Samjuel Eto (26) za goste.

To je jubilarni 80. trijumf "stare dame" nad "nero-azurima", koji su do sada ostvarili 55 pobjeda, uz 45 remija.

Mnogo važniji od pogleda kroz prizmu istorije je pogled na sadašnjost - Juventus je zaustavio aktuelnog šampiona, nanio mu tek drugi poraz u sezoni u Seriji A, prvi poslije osam kola. Time je omogućio drugoplasiranom Milanu da lideru i gradskom rivalu priđe na četiri boda, a sam je stigao na "minus pet".

Italijanski mediji su špekulisali da je "Derbi Italije" posljednja šansa za trenera Juventusa Ćira Feraru i da će, ako ne pobijedi, dobiti otkaz zbog loših rezultata ekipe u posljednje vrijeme. Melo i Markizio su ga spasili.

Juventus je poveo poslije prekida sa desne strane, koji je izveo Diego. Melo je iz gužve loptu poslao ka golu tako da je Žulija Cezara uhvatio na "pogrešnoj nozi" - 1:0.

Međutim, radost torinskih crno-bijelih kratko je trajala, jer je Samjuel Eto iskoristio poklon šest minuta kasnije. Ostao je sam (?!) na petercu i centaršut sa desnog krila lako pretvorio u izjednačenje - 1:1.

Ipak, da bodovi ostanu u Torinu pobrinuo se Markizio. Golman Intera Žulio Cezar je kratko odbio šut Muhameda Sisoka, a Markizio je "na petoparcu bacio" Valtera Samjuela i matirao golmana Intera iz blizine - 2:1.

Melo je završio utakmicu u 86. minutu - dobio je crveni karton zbog udaranja laktom protivničkog igrača, ali to nije skupo koštalo Juventus.

Kapiten reprezentacije Srbije Dejan Stanković odigrao je cio meč u timu Žozea Murinja.

MILAN ZGAZIO I SAMPDORIJU

Milan je nezaustavljiv u Seriji A u posljednje vrijeme - na svojoj koži to je osjetila Sampdorija - 3:0 (3:0).

"Preporođeni" Leonardov tim zabilježio je petu uzastopnu pobjedu, odnosno, već deset kola nema poraz.

Da se Sampdorija nije oporavila od neuspjeha u gradskom derbiju sa Đenovom prošlog vikenda (0:3), vidjelo se već u uvodu meča na San Siru. Novi šok za ekipu Luiđija Del Nerija priredio je Mario Baloteli već u drugom minutu.

To je bio samo nagovještaj još jednog debakla Sampdorije, čiju su sudbinu "zakucali" Klarens Sedorf i Alešandre Pato za samo tri minuta, pogocima u 21. i 23.