PRIMERA: Real i Barsa do pobjeda u finišu

"Kraljevi" su ponovo iskidali živce svojim navijačima. Za razliku od "El Klasika" u kome su prošle nedelje poraženi, sada je rasplet bio srećan.

PRIMERA: Real i Barsa do pobjeda u finišu  Izvor: MONDO

Real je vodio na poluvremenu na Santjago Bernabeu protiv Almerije golom Serhija Ramosa. A onda su gosti preokrenuli rezultat u svoju korist pogocima Sorijana i Učea.

I drama je počela... Tim Manuela Pelegrinija nije sebi smio da priušti takav luksuz kakav je uzastopni poraz. Čak ni remi nije dolazio u obzir.

Kad je zagustilo, proradila je "kraljevska mašina" - Iguain je izjednačio u 73. minutu, a desetak minuta kasnije Benzema je donio vođstvo domaćinu. Desetu prvenstvenu pobjedu nedugo zatim je potvrdio Kristijano Ronaldo.

Najskuplji fudbaler svijeta je kasnije dobio drugi žuti karton, zbog udaranja Huanme Ortizan, pa je meč završio u 88. minutu (prvi žuti dobio samo tri minuta ranije). Zato neće igrati u sljedećem kolu kada Madriđani gostuju u Valensiji.

Međutim, Barselona je zadržala prednost od pet bodova u odnosu na Real (uz utakmicu više unaprijed odigranu u srijedu protiv Ksereza).

Leo Mesi je srušio neprijatnu tradiciju – katalonski tim ostvario je pobjedu na Rijazoru u La Korunji poslije četiri i po godine – 3:1 (1:1).

Argentinac je doveo Barsu u vođstvo, ali se na odmor otišlo neriješenim rezultatom, jer je izjednačio Adrijan. Šampion Španije i Evrope je dodao gas u nastavku, sve vrijeme napadao ka golu Deportiva, ali se rasplet mogao naslutiti tek u 79. minutu kada je ponovi Mesi bio strijelac. Domaćina je kasnije “ovjerio” Zlatan Ibrahimović.

Atletiko Madrid je pobjegao daleko od opasne zone uzastopnom pobjedom u Primeri.

"Jorgandžije" su slavile na gostovanju Kserezu, koga su gurnule u ponor - 0:2 (0:1).

Kserez je u srijedu na istom mjestu istim rezultatom poražen od Barselone i sa samo sedam bodova, koliko imaju i Malaga i Rasing, ali i sa dvije utakmice više, čvrsto steže "fenjer".

Bodove Madriđanima donijeli su Forlan i Kun Aguero, a posao im je olakšan u 71. minutu kada je isključen domaći igrač, Keita. Doduše, i gosti su meč završili sa desetoricom, u 85. minutu "pocrvenio" je Domingez.

Sevilja je doživjela "deja vu". Kao i prošle nedelje, na svom Sančez Pishuanu, nije uspjela da savlada autsajdera iako je imala igrača više. Kao i prije sedam dana, i sada joj je bod donio Luis Fabijano.

Prvo je Malaga odoljela (2:2, oba gola za domaćina postigao Luis Fabijano), a ovaj put i Valjadolid - 1:1 (1:1). I sada su gosti stekli prednost i opet je strijelac za domaćina bio Luis Fabijano.

U 29. minutu je Borha morao na tuširanje, ali Sevilja to nije iskoristila.