JSL: Banjica slavi Andrića

Ekipa Rada savladala je u nedelju Napredak rezultatom 2:1, dok je Hajduk u Kuli nadigrao čačanski Borac - 2:0.

JSL: Banjica slavi Andrića Izvor: MONDO

"Građevinari" su sa nova tri boda poslije dužeg vremena pobjegli iz zone ispadanja, a Hajduk skočio u sredinu tabele, na osmu poziciju, mada ima samo tri boda više od pretposljednjeg BSK-a!

Junak Banjice zove se Nemanja Andrić. Dvadesetdvogodišnji fudbaler veznog reda postigao je oba pogotka za "građevinare", gotovo sa istog mjesta.

Prvi gol dao je poslije kornera u 17. minutu, kada je na ivici šesnaesterca prihvatio loptu i lijepim udarcem je poslao u gornji lijevi ugao. Ipak, šest minuta kasnije izjednačio je Vladan Binić, koji je rutinski krunisao prodor tamnoputog Jaoa po desnoj strani i tačan centaršut - 1:1.

U nastavku utakmice su oba tima imala svoje šanse, ali se zatresla samo mreža Kruševljana. Andrić je na 17 metara prihvatio dodavanje Radivojevića, namjestio se i lopta je poslije njegovog, naizgled traljavog šuta, odskakutala iza gol-linije, tik uz lijevu stativu.

Rad je prošlog vikenda na Banjici bio bolji i od Vojvodine (1:0), tako da mu je ovo drugi trijumf poslije 11 "posnih" kola, u kojima je zabilježio pet neriješenih rezultata i šest poraza!

Preporodio se i Hajduk, koji je do druge superligaške pobjede zaredom stigao poslije serije od četiri poraza.

Domaćin je došao u vođstvo preko snalažljivog Miloša Živanovića u 56. minutu, a dominaciju Kuljana krunisao je Milan Davidov šest minuta prije kraja.

Borac je još jednom pokazao zašto je ekipa sa najgorim bilansom na gostovanjima u srpskom prvenstvu. Anemična i bezidejna igra "zebri", naročito u drugom poluvremenu, rezultirala je sedmim porazom iz osam mečeva na strani.

Jedini bod van svog grada Čačani su osvojili pre dva i po mjeseca, kada su sa Radom odigrali 0:0.