JSL: Partizanu derbi u znaku broja sedam

Šampion Srbije ostvario sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, savladao je OFK Beograd (3:0) sedmi put zaredom.

JSL: Partizanu derbi u znaku broja sedam Izvor: MONDO

Partizan nastavlja potjeru za Crvenom zvezdom. Pobjedom u derbiju 14. kola Jelen Superlige Srbije protiv OFK Beograda 3:0 (1:0) ostao je na korak od lidera.

Aktuelni šampion Srbije je zasluženo uknjižio bodove, ali "romantičari" nisu zaslužili tako ubjedljiv poraz. Igrali su otvoreno i hrabro, imali šanse...

Ipak, golovima Adema Ljajića (9. minut), Radosava Petrovića (55) i Lamina Dijare (70), Partizan je stigao do sedme uzastopne pobjedu u prvenstvu, odnosno sedme uzastopne pobjede nad OFK Beogradom!

Utakmica je odigrana pred praznim tribinama stadiona u Humskoj, čime je Partizan odradio polovinu kazne izrečene zbog incidenata njegovih navijača na 137. "vječitom derbiju".

Adem Ljajić je već u 9. minutu načeo goste, svojim trećim golom u karijeri protiv "romantičara". Vukao je loptu duž ivice šesnaestarca, oslobodio se usput dvojice protivničkih igrača i onda neodbranjivo šutirao u desni donji ugao gola Bojana Šaranova - 1:0.

Vođstvo je udvostručio Radosav Petrović u 55. minutu poslije kornera, koji je sa lijeve strane izveo Marko Lomić. Reprezenetativni vezista je iz gužve sproveo loptu u mrežu - 2:0.

Konačan rezultat 3:0 postavio je Lamin Dijara izjednačivši se sa napadačem Vojvodine, Draganom Mrđom, na čelu liste strijelaca sa devet golova. Senegalac je, okružen protivničkim defanzivcima, ćušnuo loptu u mrežu poslije centaršuta Nemanje Tomića iz akcije koju je započeo Moreira (70. minut).

Golman Partizana Mladen Božović dva puta je u prvom poluvremenu atraktivnim paradama "vadio" lopte koje su išle pod prečku. Prvo poslije udarca glavom Uroša Sinđića, a zatim i poslije topovskog šuta Nikole Simića.

U drugom poluvremenu najbolju priliku za goste imao je Petar Jelić, koga je uposlio Nikola Beljić, ali je bio za malo neprecizan.

Trener OFK Beograda Dejan Đurđević je tokom drugih 45 minuta insistirao da njegova ekipa igra sve ofanzivnije, ali mu se nije isplatilo ni uvođenje napadača Stefana Šćepovića, Nemanje Milića i Oumaru Abubakara.

U posljednjem jesenjem kolu narednog vikenda Partizan gostuje u Požarevcu, a OFK Beograd dočekuje BSK na Omladinskom stadionu na kome su ove sezone i Borčanci domaćini.

U nedelju su odigrane još dvije utakmice 14. kola Jelen Superlige - Rad je bio bolji od Napretka 2:1, a Hajduk od Borca 2:0.

PARTIZAN: M. Božović, Stevanović, Đorđević (od 77. M. Jovanović), Krstajić, Lomić, Petrović, Fejsa, Moreira, Ljajić (od 59. Tomić), Kleo (od 55. Vašington), Dijara.

OFK BEOGRAD: Šaranov, Nikolić, Stanković, Lazarević, Planić, Trivunović, Marković, Sinđić (od 46. Šćepović), Beljić (od 58. Milić), Simić (od 58. Abubakar), Milić.

TABELA: Crvena zvezda 37, Partizan 36, Vojvodina 24, OFK Beograd 24, Spartak 23, Jagodina 21, Javor 18, Hajduk 16, Smederevo 16, Borac 16, Mladi radnik 15, Rad 14, Metalac 14, Napredak 13, BSK Borča 13, Čukarički 8 bodova.