SERIJA A: Kasetna bomba za "lacijale"

Nastavila se tradicija iz prethodne dvije sezone - nominalni domaćin na Olimpiku dobio je derbi Rima - Roma - Lacio 1:0 (0:0).

SERIJA A: Kasetna bomba za "lacijale" Izvor: MONDO

Presudio je pogodak Marka Kasetija u 79. minutu poslije asistencije Mirka Vučinića.

Italijanski mediji tvrde da je taj gol označio kraj ere Davidea Balardinija na klupi Lacija, koji nije pobijedio u posljednjih 13 prvenstvenih utakmica. S druge strane, Roma je u dobroj seriji (treća uzastopna pobjeda), pa je stigla do diobe petog mjesta sa Đenovom, Sampdorijom i Fiorentinom, samo bod iza četvrtoplasirane Parme.

Rimski derbi obilježili su neredi navijača prije i za vrjeme utakmice, koja je zbog toga na kratko prekinuta.

Šansi gotovo da i nije bilo. Najbolju priliku imali su "lacijali" kod rezultata 0:0, ali je Mauro Zarate pogodio stativu, a u nastavku akcije golman Žulio Serđo zaustavio šut Stefana Maurija.

Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta za "nebesko plave".

Ekipa Klaudija Ranijerija završila je meč bez isključenog Davida Pizara (89. minuta)

SVI MOGU U EVROPU

Mnogima je teško da zamisle Kjevo ili Bari u elitnom kontinentalnom takmičenju, ali činjenica je da oni poslije 15 odigranih kola imaju tek četiri boda manje od četvrtoplasirane Parme.

Domaćini su u nedelju popodne dobili pet od sedam utakmica, od toga tri poslije preokreta.

Palermo je savladao Kaljari (3:2), a Sijena Kataniju (2:1) "iz dvojke u keca", dok je Napoli u posljednjim minutima iskoristio brojčanu prednost i slavio u južnjačkom derbiju protiv Barija - 3:2.

Bari je nakon 0:0 u prvih 45 minuta, dva puta dolazio u vođstvo, ali ga je skupo koštao (prestrogo dobijeni) drugi žuti karton Parizija u 65. minutu. Napolitanci su ubrzo izjednačili preko Mađa, da bi u 88. minutu drugim pogotkom Fabija Kvaljarele napravili preokret.

Uspjeh Sijene u susretu sa Katanijom značajan je zato što su dva tima sa samog dna sada izjednačena po broju osvojenih bodova - devet, ali i zato što Toskanci više nisu jedina ekipa u Seriji A bez pobjede na svom stadionu!

Jedinu "trojku" u gostima upisao je Kjevo u Livornu, a domaćinu je odmogao robustni napadač Kristijano Lukareli, koji je zaradio isključenje poslije samo 25 minuta igre.