PRIMERA: Moć "žute podmornice"

Viljareal gubio od Hetafea, imao igrača manje, ali pobijedio - 3:2.

PRIMERA: Moć "žute podmornice" Izvor: MONDO

Viljareal je napravio čudo. Vijest da je "žuta podmornica" savladala Hetafe na El Madrigalu ne zvuči kao senzacija... Daleko od toga.

Međutim, Viljareal je u 51. minutu primio gol za 1:2 i ostao bez isključenog Kanija. I umjesto da gosti to iskoriste, domaćin je dodao gas. Golovima Kazorle i Kapdevile (drugi na meču) stigao je pobjede.

U posljednjim trenucima utakmice crveni karton je dobio i drugi igrač Viljareala, Anhel.

Valensija je prihvatila poklone - drugi domaći remi Sevilje iskoristila je da se domogne trećeg mjesta na tabeli, tako što je materijalizovala prednost igrača više u Bilbaou - 2:1 (0:0). Atletik je poveo preko Muniana, izjednačio je Vilja, a kada je u 74. minutu isključen Koikili, "slijepi miševi" su krenuli u ofanzivu. I to im se isplatilo devet minuta kasnije, pobjedonosni gol postigao je Matije. Od 79. minuta za Valensiju je igrao i Nikola Žigić.

Majorka ne posustaje kada igra na Balearima - ostvarila je i sedmu pobjedu na svom stadionu u isto toliko utakmica. Pala je i Saragosa - 4:1.

Rasing je u Barseloni demolirao Espanjol, kome je to četvrti uzastopni poraz i ujedno šesti meč bez pobjede - 4:0. Ekipa iz Santandera je imala još goru seriju, nije upisala "trojku" u prethodnih devet kola, a poražena je u posljednja četiri.