BUNDES: Šalke stigao Verder

Poslije remija Verdera u Kelnu (0:0) i pobjede Šalkea nad Hertom (2:0), ekipe iz Bremena i Gelzenkirhena na diobi drugog mjesta.

BUNDES: Šalke stigao Verder Izvor: MONDO

Strijelci nisu bili raspoloženi u nedelju u posljednje dvije utakmice 15. kola Bundeslige - metu su pogađali samo igrači Šalkea, Kevin Kuranji i Rafinja iz penala, za pobjedu nad Hertom.

U Kelnu je gostovao Verder - 0:0. "Zelenima" iz Bremena je bod bio dovoljan da zadrže drugo mjesto na tabeli, ali sada za liderom, Bajerom iz Leverkuzena, zaostaju tri boda.

Na drugom mjestu im se "pridružio" Šalke pošto je, poslije mnogo muka, u drugom poluvremenu uspio da slomi otpor "otpisane" Herte. Goste je načeo Kevin Kuranji u 59. minutu, a konačan rezultat postavio je Rafinja iz penala po isteku 90. minuta.

Nemanja Pejčinović je za goste iz Berlina igrao cio meč, dok je Gojko Kačar ostao na klupi.