PREMIJER: Everton sve izdržao!

Fudbaleri Evertona osvojili su psihološki veoma važan bod u duelu sa Totenhemom - 2:2.

PREMIJER: Everton sve izdržao! Izvor: MONDO

Oni su u meču 15. kola Premijer lige gubili pred svojim navijačima sa 2:0, remi su im donijeli Luj Saha i Tim Kejhil, a sačuvao ga golman Tim Hauard.

Džermejn Defo, na centaršut Arona Lenona i Majkl Douson, glavom u padu poslije kornera, doveli su Totenhem na prag pobjede, sa kojom bi na tabeli prestigli Arsenal i izbili na treće mjesto.

Međutim, Everton je ulaskom Jakubua i Sahe postao mnogo opasniji i Francuz je u 78. minutu smanjio na 1:2, da bi Australijanac Kejhil poslije šuta Bejnsa postavio glavu tamo gdje neki ne bi ni nogu i četiri minuta prije kraja sproveo loptu u mrežu - 2:2.

Igrao se treći minut sudijske nadoknade vremena, kada je poslije nesmotrenog starta Hiberta nad Palasiosom dosuđen penal za Totenhem. Loptu je "na kreč" namjestio Defo, a paradom se istakao Hauard!

U čast reprezentativnog golmana SAD, Gudison parkom se orilo: "Ju-Es-Ej, Ju-Es-Ej"...

Ako je Hauard na kraju postao junak, Defo je ispao tragičar dvije nedelje pošto je u pobjedi nad Viganom od 9:1 postigao pet golova.