SERIJA A: Ferara propustio posljednji voz?

Trener Juventusa nije dao zadovoljavajući odgovor na ultimatum uprave kluba - "stara dama" je u Bariju izgubila sa 3:1.

SERIJA A: Ferara propustio posljednji voz? Izvor: MONDO

Bari je pobijedio Juventus rezultatom 3:1 i prenoćiće kao petoplasirani na tabeli italijanskog prvenstva.

Juventus će naredni vikend dočekati na poziciji na kojoj je sada (trećoj), ali vrlo je moguće sa drugim trenerom, pošto su čelnici kluba pred Ćira Feraru postavili ultimatum - tri boda na stadionu Sveti Nikola ili otkaz!

Ostaje da se vidi hoće li zaista biti tako, ali iza crno-bijelih ostaje burna nedjelja, koja je počela obećavajućim trijumfom nad liderom Serije A, Interom, a nastavila se debaklom u duelu sa Bajernom i ispadanjem iz Lige šampiona.

Bari je ove jeseni ostao neporažen na gostovanjima Interu i Milanu, tako da se moglo pretpostaviti da pred slavne goste neće prostrti crveni tepih.

Međutim, ekipa sa juga Italije povela je u sedmom minutu preko Rikarda Međorinija, čiji je šut promijenio pravac i prevario Điđija Bufona. David Trezege je natrčao na odbitak i smjestio loptu u mrežu sredinom poluvremena, ali tih 1:1 bilo je sve što su crno-bijeli uradili.

Bareto je u 44. minutu iskoristio penal, pošto ga je oborio Fabio Kanavaro, da bi "tačku na i" stavio nekadašnji igrač Juventusa Serhio Almiron devet minuta prije kraja - 3:1.

Možda bi konačan ishod bio drugačiji, da Dijego u 69. minutu nije izveo jedanaesterac kao fudbalski početnik . Almiron je srušio Fabija Grosa u kaznenom prostoru, a brazilski mađioničar sa loptom tukao visoko preko gola!?

Edgar Alvarez je u sudijskoj nadoknadi vremena propustio šansu da "oči u oči" sa Bufonom postigne i četvrti gol...

Prije te utakmice, na Sardiniji su gledaoci prisustvovali pravoj drami, čiji je rezultat bio miroljubiv: Kaljari - Napoli 3:3 (0:1).

Međutim, ništa drugo nije bilo miroljubivo u prvom meču 16. kola Serije A.

Gosti su vodili 2:0, domaćin je napravio preokret za 15 minuta i u 90. je na semaforu stajalo 3:2.

A onda je, u šestom minutu nadokade vremena Boljaćino donio veliku radost igračima i navijačima Napolija. Doduše, nije imao težak posao, jer je golman Marketi odbranio prethodni šut, ali je loptu odbio samo kratko, do Boljaćina, koji je iz neposredne blizine ubacio u mrežu.

Gosti su meč završili sa igračem manje, jer je strijelac prvog gola Laveci dobio crveni karton neposredno prije gola Boljaćina.

Kaljari je zaustavljen na Sardiniji. Poslije pet uzastopnih pobjeda na svom terenu, Napoli je odnio bod i ostao neporažen i u devetom prvenstvenom meču zaredom.

Bio je to peti uzastopni međusobni duel u kojem Napoli nije pobijedio.