PRIMERA: Real slavio na Mestalji

Razlika između jedina dva kandidata za titulu prvaka Španije ostaće pet bodova i poslije 14. kola, s tim da Real ima utakmicu manje.

PRIMERA: Real slavio na Mestalji Izvor: MONDO

Barselona je u gradskom derbiju savladala Espanjol golom Zlatana Ibrahimovića iz sumnjivog penala (1:0), dok je Real na Mestalji bio spretniji od Valensije - 3:2.

Poslije 45 minuta tokom kojih su mreže mirovale, "kraljevi" su u nastavku dva puta stizali do vođstva, rutinskim golovima Gonzala Iguaina poslije prodora Benzeme i Marsela.

Ali domaćin se nije dao, prvo je uzvratio sličnim pogotkom Davida Vilje (asistent Matje), da bi deset minuta prije kraja Valensija i izjednačila. Tukao je Hoakin, a Iker Kasiljas katastrofalnom intervencijom omogućio lopti da pronađe put do mreže - 2:2.

Samo tri minuta kasnije, Real je stigao do gola odluke.

Štoper Ezekijel Garaj, koji je krajem prvog poluvremena zamijenio povrijeđenog Pepea, bio je najviši u skoku i korner Ćabija Alonsa pretvorio u nova tri boda na kontu Reala, odnosno "plus šest" u odnosu na trećeplasiranu Valensiju.

Nikola Žigić počeo je utakmicu na klupi "slijepih miševa", a tamo je dočekao i njen kraj. Trener Unai Emeri obavio je samo dve izmjene, iako je njegov tim jurio rezultat.

Dok Barselona u Ujedinjenim Arapskim Emiratima bude učestvovala na Svjetskom prvenstvu klubova, Real će naredne subote protiv Saragose na svom stadionu imati lijepu priliku da se vrati na dva boda zaostatka za "vječitim rivalom".

Saragosa je, inače, poslije poraza kod kuće od Atletik Bilbaoa uručila otkaz treneru Marselinu.