BUNDES: "Milioneri" se igrali sa šampionom

Borusija iz Dortmunda moćna u Volfsburgu - 3:1. Majnc "iščupao" bod u posljednjem trenutku protiv Štutgarta - 1:1

BUNDES: "Milioneri" se igrali sa šampionom Izvor: MONDO

Nema šale sa "milionerima" - očitali su lekciju šampionu, i to kao gosti.

Borusija je u Volfsburgu već u 10. minutu vodila 2:0, oba puta strijelac je bio Barios, a u 36. je bilo 3:0 kada je mrežu zatresao i Ovomojela. Čast domaćina donekle je spasio Grafite golom u drugom poluvremenu - 1:3.

Za goste iz Dortmunda cio meč je odigrao Neven Subotić, kao i reprezentativci BiH Edin Džeko i Zvjezdan Misimović u ekipi Volfsburga.

Borusija je prekinula tradiciju iz posljednje dvije sezone kada je tri puta izgubila od Volfsburga i samo jednom osvojila bod.

"Milioneri" nisu poraženi još od 26. septembra, odnosno devet kola u Bundesligi u kojima su zabilježili pet pobjeda. Stigli su do šestog mesta i imaju pravo da se nadaju da će se ozbiljno umiješati u borbu za plasman u Ligu šampiona.

"Vukovi" sada zaostaju za Bajerom čak devet bodova.

Šok terapija kod "švaba" pomaže samo u Ligi šampiona. Smijenjen je trener Markus Babel, a doveden Švajcarac Kristijan Gros i odmah je obezbijeđen plasman u osminu finala Lige šampiona pobjedom nad Unireom.

Međutim, u Bundesligi nije tako.

Štutgart je imao vođstvo u Majncu još od 11. minuta kada se u strijelce upisao Pogrebnjak, ali je izjednačenje donio Polanski u posljednjim trenucima meča kada je domaćin imao igrača više, poslije isključenja golmana Lemana u 87. minutu.

"Švabe" nemaju pobjedu već osam kola, a Majnc se popeo na osmo mjesto preskočivši Volfsburg.

Zdravko Kuzmanović (Štutgart) nije bio ni na klupi.