SUPERLIGA: Mladost kolo vodi

Lučanci, za sada, jedini sa maksimalne dve pobede. Spartak ubedljiv protiv Nišlija, izuzetno uzbudljiva utakmica u Ivanjici.

Superliga Srbije rezultati 2. kolo Izvor: MN PRESS

Javor - Novi Pazar, Borac - Mladost i Spartak - Radnički igrali su u subotu uveče u okviru drugog kola Superlige.

U sve tri utakmice bilo je golova, ali i crvenih kartona. Krenimo redom...

U Ivanjici je prvo poluvreme završeno bez pogodaka, ali je u drugom Husnidin Gafurov doveo domaćina u vođstvo na sjajan način. U 68. minutu je poslao "bombu" sa oko 20 metara, koja je pogodila metu.

Javor 1:0

Bila je to samo najava uzbuđenja koja su trajala bukvalno do poslednje sekunde utakmice.

U 73. minutu Novi Pazar je ostao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio defanzivac Lazar Pajović. To, međutim, nije demoralisalo goste, koji su brzo uspeli da stignu do izjednačenja. Posle kratke akcije nakon prekida u 76. minutu sa desne strane je centrirao povratnik u Novi Pazar, Enver Alivodić, a najviši u skoku pred golom Javora bio je Miloš Tintor, koji je preciznim udarcem glavom zatresao mrežu.

Borba se zatim potpuno rasplamsala, bilo je prilika na obe strane, nešto više pred golom gostij iz Novog Pazara. Pritisak Javora trajao je bukvalno do poslednje sekunde, ipak, brojčana prednost na terenu nije donela i željeni rezultat domaćim fudbalerima.

Novi Pazar je uspeo da izbegne poraz, ali ne i da osvoji tri boda u Ivanjici, u kojoj je bez pobede već 12 godina!

Mladost iz Lučana je u 36. minutu lokalnog derbija povela u Čačku 1:0. Grešku odbrane Borca kaznio je raspoloženi Obiora Odita, a u 60. minutu direktnim crvenim kartonom Aleksandar Tanasin je olakšao posao gostima, koji su sačuvali prednost do kraja.

Manje od deset minuta po povratku sa domora trebalo je fudbalerima Spartaka da u Novom Sadu (gde Subotičani moraju da igraju zbog nemanja reflektora na svom stadionu) dođu do čak dva gola prednosti protiv Radničkog iz Niša. Oba pogotka postignuta su udarcima glavom. Prvo je mrežu zatresao Ognjen Mudrinski u 50, zatim i Nemanja Ćalasan u 53. minutu.

Između ta dva pogotka Nišlije su ostale sa igračem manje zbog dva žuta kartona štoperu Milošu Živkoviću, ali je iskusni Saša Stojanović uspeo da pogotkom iz slobodnog udarca u 89. minutu, svojim drugim u prva dva kola, unese neizvesnost u završnicu utakmice. Ona, međutim, nije dugo trajala, pošto je Đorđe Ivanović u nadoknadi vratio "plus dva" Subotičanima. Na isti način kao što su i prethodna dva gola postigli igrači Spartaka - udarcem glavom.

U petak je Crvena zvezda kao domaćin savladala Metalac 3:1, a u prvoj subotnjoj utakmici Voždovac je kao gost bio bolji od Rada 2:0.