Kolarov igrao štopera - Siti izgubio od Arsenala

Goleada na prijateljskom meču Mančester sitija i Arsenala koji se igrao u švedskom Geteborgu. Aleksandar Kolarov igrao na poziciji štopera.

Sudeći po prijateljskim mečevima Pepa Gvardiolu čeka još mnogo "doterivanja" Sitija.

U tek trećoj proveri za Mančester siti pred početak Premijer lige novi poraz. U sudaru "premijerligaša" bolji je bio Arsenal koji je u uzbudljivom meču, odigranom u švedskom Geteborgu, bio bolji za gol - 3:2 (0:1).

Pep Gvardiola je i u ovom meču eksperimentisao, pa su zadnju liniju činili Fernando, Kolarov i Zabaleta, a Siti je i prvi stigao do vođstva. Serhio Aguero je u 30. minutu doveo građane u vođstvo, ali je Aleks Ivobi u 50. minutu izjednačio rezultat.

Usledio je veliki broj promena, gotovo su svi igrači zamenjeni, a Teo Volkot je u 73. minutu režirao preokret. Čuba Akpom je u 85. minutu povećao na 3:1, a Keleči Ihenačo je dva minuta kasnije postigao i drugi gol za "plave".

Sitiju sada sledi duel sa Sanderlendom u nedelju, pa mečevi sa Steauom u borbi za Ligu šampiona, dok će tim Arsena Vengera novu sezonu u Premijer ligi početi utakmicom sa Liverpulom.

Dok su Arsenal i Mančester siti igrali prijateljski meč, Lester i Junajted su igrali za trofej.

Ovako je izgledala odbrana "građana" kod gola Aleksa Ivobija.