FUDBAL NA OI: Kraj za Argentinu!

"Gaučosi" završili takmičenje u Riju već u grupnoj fazi.

Aktuelni vicešampioni sveta i Južne Amerike nisu uspeli da prođu grupnu fazu Olimpijskih igara!

OK, znamo da nisu u pitanju isti igrači i selektor, ali svakako je eliminacija Argentine u Riju posle samo tri utakmice ogromno iznenađenje.

"Gaučosi" su u prvom kolu Grupe D izgubili od Portugala 0:2, zatim pobedili Alžir 2:1, a onda, u utakmici odluke, odigrali 1:1 sa Hondurasom, koji će kao drugoplasirani u narednu fazu, zajedno sa Portugalom koji je imao luksuz da posle dve pobede dozvoli sebi remi sa Alžirom (1:1).

Argentincima je bila neophodna pobeda protiv Hondurasa, zbog lošije gol-razlike, ali su tek u nadoknadi, preko Martineza, uspeli da dođu do remija. Rival je vodio od 75. minuta, golom Lozana iz penala. Zanimljivo, bio je to treći penal u ovoj utakmici. Prethodno je reprezentativac Hondurasa, Akosta, bio neprecizan u nadoknadi prvog poluvremena, a zatim i Argentinac Korea u 55. minutu.

Konačno stanje na tabeli Grupe D je: Portugal 7, Honduras 4, Argentina 4, Alžir 1.

U grupama A, B i C je ostalo da se odigra treće kolo, a siguran plasman u narednu fazu obezbedila je samo Nigerija.