"Isključeni" Kosta razgalio Kontea i "Bridž" u 89!

U londonskom derbiju gol za pobedu u "minut do 12" postigao je igrač koji je već morao da bude isključen, ali kada nije - poručio je Ibrahimoviću: "Umem i ja tako".

Vatern londonski derbi na otvaranju Premijer lige 2016/17 sjajnim golom u 89. minutu rešio je igrač koji je, ruku na srce, morao da bude isključen u 68. minutu.

Ali, kada mu je arbitar Entoni Tejlor već oprostio pregrub i nepotreban start nad golmanom gostiju, temperamentni Dijego Kosta prihvatio je "drugu šansu" koju je dobio i postigao jedan od lepših golova sjajnog 1. kola, koje nagoveštava uzbudljivu, uzbudljivu sezonu na Ostrvu.

Na debiju Antonija Kontea, koji je burno proslavio oba gola svog tima: Čelsi - Vest Hem 2:1 (0:0).

Da, otvorili smo izveštaj konstatacijom da je Kosta morao da bude isključen zbog starta na stajnu nogu golmana "čekićara", Adrijana, ali još nešto dužni smo da napišemo odmah - Konteov tim, u kom su startovali i Branislav Ivanović i Nemanja Matić, u svim segmentima igre nadigrao je renoviranu ekipu Slavena Bilića, koja se probudila prekasno ulaskom Dimitrija Pajea, čoveka koji je umalo na kraju (iz dva navrata) doneo bod bordo-plavima.

Čelsi: Kurtoa – Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta – Kante, Matić, Oskar (Batšuai) – Vilijan (Pedro), Azar (Mozes) – Kosta.

Vest Hem: Adrijan – Antonio (Biram), Kolins, Rid, Masuaku – Nortvejt (Paje), Kujate, Nobl – Aju (Tore), Valensija, Kerol.

Tibo Kurtoa odbranio mu je dva udarca u 92. i 93. minutu, posle čega je "Stamford bridž" proslavio prva tri boda u sezoni u kojoj će Konte, ipak, morati da poradi na odbrani, jer bilo je nekoliko situacija u kojima su slabosti kapitena Džona Terija i njegovog partnera Garija Kejhila mogle da se uoče i s poslednjeg reda na tribinama.

Tako je Kejhil "mrtav ladan" posmatrao kako defanzivac Vest Hema, Džejson Kolins, zakucava loptu iza leđa Kurtoe, a sve nakon "karambola" koji je počeo Pajeovim izvođenjem kornera u 77. minutu.

Uplašili su se "plavci" tada da Konteov gala debi neće proći u radosti i veselju, ali ih je demantovao Kosta, koji je u "minut do 12" prihvatio pas glavom koji mu je poslao rezervista i debitant Miši Batšuaji, namestio se, pogledao i sa otprilike mesta odakle se "upisao" i Zlatan Ibrahimović pokazao da i sam ume isto tako.

Čelsi je poveo u 47. minutu kada je od starta nesigurni Mihail Antonio izgubio loptu pred svojim golom na tragičan način, a onda još tragičnije srušio Sezara Aspilikuetu na ivici šesnasterca ostavivši Tejloru malo šansi da ne pokaže na belu tačku, na koju je ruku na srce mogao da pokaže i ranije, posle greške Šeika Kujatea i starta Kolinsa nad odličnim Oskarom.

Tada nije pogrešio, baš kao ni u prvoj akciji u drugom poluvremenu, posle koje je "plava" desetka zakucala  loptu po sredini, pod prečku, dok je Adrijan leteo u svoje levo.

1:0, Azar (47. minut)

Eden Hazard Goal HD - Chelsea 1-0 West Ham...by fantasticfootball