Ovo nije - ni žuti!

Prvo kolo i odmah velike kontroverze zbog sudijskih odluka u Premijer ligi.

Fudbalska asocijacija i Premijer liga, u dogovoru sa sindikatom fudbalera, pooštrile su kriterijume za dobijanje žutih i crvenih kartona zbog nesportskog ponašanja, pa je tako najtemperamentniji u ligi, s punim pravom, dobio javnu opomenu u prvom poluvremenu.

Dijego Kosta, kada je sudija Entoni Tejlor odlučio da start Džejmsa Kolinsa nad Oskarom nije dovoljno "jak" za penal, zatrčao se punih 20 metara ka arbitru, uneo mu se u lice i protestovao, za šta su "vlasti" jasno najavile kaznu u vidu žutog kartona.

I Tejlor je novo pravilo ispoštovao.

Ali, šta se dogodilo potom?

Nakon što je istrenirao strogoću nad temepramentnim Brazilcem sa španskim pasošem, engleski sudija Tejlor napravio je neverovatan previd i odbio da pokaže Kosti žuti karton u 68. minutu za start za koji one iste fudbalske vlasti odavno, godinama unazad, traže - direktan crveni!

Diego Costa Horror Faul vs Adrian Goalkeeper...by fantasticfootball

Kosta je pokušao golmanu Vest Hema, Adrijanu, klizećim startom da oduzme loptu nakon što se Španac na sekund spetljao pred svojim golom, zakasnio je i umesto na loptu, startovao je na rivalovu stajnu nogu, umalo ga teško povredio i prošao bez opomene.

A, kad mu je Tejlor dao "drugu šansu" - Kosta se sudiji zahvalio sjajnim golom u 89. minutu za konačnih 2:1, tek da četa Slavena Bilića bude još više besna posle startnog poraza u sezoni 2016/17.