Prvo zlato!

Po prvi put u istoriji petostruki svetski prvak Brazil postao i olimpijski prvak. Utakmica je rešena nakon penala, a Nejmar je u poslednjoj seriji pogodio za zlatne medalje.

Veliko slavlje u Rio de Žaneiru, a i u čitavom Brazilu!

Petostruki svetski prvak osvojio je i dugo očekivanu olimpijsku medalju u fudbalu posle boljeg izvođenja penala. U poslednjoj seriji za Nemačku je bio neprecizan Nils Petersen, a Nejmar je pogodio za erupciju slavlja na "Marakani".

Mučili su se Brazilci u takmičenju po grupama, ali su u nokaut fazi pokazali bolji fudbal, a do prednosti u regularnom delu utakmice doveo ih je takođe Nejmar. Pogodio je u 27. minutu, ali je Maks Majer doneo izjednačenje Nemcima pogotkom u 59.

Gola nije bilo ni za 90, a ni za 120 minuta fudbala i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Kada god se tako nešto desi, a sa druge strane su Nemci, oni obično važe za favorite, ali ova ekipa nije uspela da nastavi tu dobru tradiciju "pancera", pa se kući vraćaju sa srebrnom medaljom, dok zlato ostaje u Brazilu.

BRAZIL – NEMAČKA 6:5 (1:0, 1:1, 5:4)

Fudbalski savez Brazila bio je u velikoj dilemi u maju kada je morao da odluči na koje od dva velika takmičenja će povesti Nejmara. Barselona je dozvolila da nastupili ili na Kopa Amerika ili na Olimpijskim igrama, a pritisak na ovom napadaču bio je još veći nakon katastrofalnog nastupa "karioka" na stogodišnjicu od prvog kontinentalnog prvenstva Južne Amerike.

Nejmar 5:4 - GOL! TITULA!

Još je gore bilo kada njegovih golova nije bilo na Igrama...

Ali, Nejmar se probudio u nokaut utakmicama, a bio je heroj istorijskog prvog olimpijskog zlata za Brazil.

Spektakularnim pogotkom iz slobodnog udarca doveo je Brazilce u vođstvo, ali je i drugi kapiten, sada Nemačke, Maks Majer pogodio iz kaznenog prostora nakon greške odbrane i asistencije Toljana.

Penali su odlučili, a ključna je bila odbrana odbrana Vevertona u petoj seriji.

Nils Petersen je tragičar finala na jednoj strani dok je Nejmar trenutno najomiljenija osoba u Brazilu.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Nigerije koja je bila bolja od Hondurasa 3:2.